ReklamaA1ReklamaA1-3

Wyjazd na zagraniczne wakacje – o czym powinniśmy pamiętać?

Artykuł promocyjny26 sierpnia 2021, 18:30   red. - art. promocyjny550 odsłon
Wyjazd na zagraniczne wakacje – o czym powinniśmy pamiętać?
 fot. nadesłane

Wyjazd na wakacje to zawsze sporo przygotowań, szczególnie jeżeli decydujemy się na wojaże za granicą. O czym powinniśmy pamiętać, zanim spakujemy walizki i pojedziemy na lotnisko? Czy musimy legitymować się unijnym certyfikatem COVID? Jakie inne aspekty zdrowotne mogą nas dotyczyć i o czym nie możemy zapomnieć przy okazji zapewniania bezpieczeństwa wypoczynku?

Wyjazd na zagraniczne wakacje - co zrobić jeszcze przed rezerwacją hotelu?

Wyjazd na zagraniczne wakacje jest niewątpliwie jednym z tych rodzajów urlopu, który staramy się zaplanować bardzo dokładnie i szczegółowo, niezależnie od tego czy organizujemy go samodzielnie, czy decydujemy się na ofertę z biura podróży. Dotyczy to szczególnie dalekich wojaży, do krajów o odmiennej kulturze, sytuacji politycznej, czy nawet klimacie - naturalnym jest, że musimy pamiętać o tych aspektach dla własnego bezpieczeństwa. Często też takie wyjazdy wymagają od nas podjęcia dodatkowych działań jeszcze przed zarezerwowaniem lotu, jak na przykład dodatkowe szczepienia czy odpowiednio długa ważność certyfikatu szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Paszport szczepionkowy a urlop - o czym należy pamiętać?

Paszport szczepionkowy (więcej na www.ubezpieczeniaonline.pl) to konieczność w wielu krajach Europejskich i nie tylko. Dzięki niemu możemy uniknąć kwarantanny po przylocie, a w niektórych przypadkach wręcz odesłania z powrotem do kraju. Jako posiadacz certyfikatu nie będziemy musieli martwić się o podobny scenariusz. W niektórych turystycznych miejscach konieczny może być również negatywny wynik testu, o czym warto wiedzieć przed wyruszeniem w podróż. Ponieważ aby otrzymać unijny certyfikat COVID musimy najpierw przejść pełne szczepienie, zaplanujmy to na co najmniej dwa miesiące przed wyjazdem - pomiędzy dawkami musimy jeszcze zachować odpowiednią przerwę. Certyfikat wydany działa jako potwierdzenie szczepienia tylko w momencie, gdy przeszliśmy je w pełni.

Poza szczepieniami związanymi z koronawirusem niektóre kraje wymagają również innych obowiązkowych. Taka sytuacja najczęściej zdarzy się wtedy, gdy wybierzemy urlop w kraju o klimacie tropikalnym.

Ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd - co musi obejmować?

Ubezpieczenie na wakacje powinno dzielić się na dwie części: tę obejmującą nasze rzeczy i tę zabezpieczającą nas samych. W pierwszym przypadku warto wykupić polisę wzbogaconą o OC w życiu prywatnym oraz NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków). Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje podobne produkty pod zbiorczą nazwą ubezpieczenia turystycznego.
Jeżeli decydujemy się na pobyt w jednym z krajów Unii Europejskiej możemy również zaopatrzyć się w kartę EKUZ. Jest to potwierdzenie naszego ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i może zostać uzyskana na internetowym koncie pacjenta. Taka karta jest dobrym dodatkiem, jednak nie zastąpi nam pełnego prywatnego ubezpieczenia. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/ubezpieczenie-turystyczne-na-covid-19-jak-je-wybrac/453.html.

O czym jeszcze pamiętać przed wyjazdem na zagraniczne wakacje?

Decydując się na wyjazd zagraniczny powinniśmy przede wszystkim upewnić się, że nasze zdrowie nie będzie zagrożone podczas pobytu. Jeżeli jeszcze wyposażyliśmy się w unijny certyfikat COVID, warto o niego zadbać podobnie, jak o inne dodatkowe szczepienia. Pamiętajmy również, aby zawsze mieć przy sobie unikalny identyfikator certyfikatu, który powinniśmy dostać od wystawcy certyfikatu razem z samym dokumentem.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

 • 23
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC2 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB-3
ReklamaA2