ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Wyjątkowy Dzień Kobiet w Strzyżewie Paczkowym!

Informacje lokalneAktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego14 kwietnia 2024, 19:30   red. Aleksandra Soberska1748 odsłon
Wyjątkowy Dzień Kobiet w Strzyżewie Paczkowym!
 fot. Aleksandra Soberska

Dzisiaj w świetlicy w Strzyżewie Paczkowym odbył się wyjątkowy Dzień Kobiet zorganizowany przez sołtysa Bolesława Dziela i Radę Sołecką. Wprawdzie 8 marcu już dawno za nami, ale różne okoliczności nie pozwoliły zorganizować wówczas Dnia Kobiet. Dzisiejsza uroczystość, przygotowana z pełnym rozmachem, była wielkim świętem dla Pań ze Strzyżewa Paczkowego.

Ponad 40 pań z sołectwa Strzyżewo Paczkowe uczestniczyło dzisiaj w Dniu Kobiet zorganizowanym przez sołtysa Bolesława Dziela i Radę Sołecką. Wprawdzie 8 marcu już dawno za nami, ale różne okoliczności nie pozwoliły zorganizować wówczas Dnia Kobiet.

Dzisiejsza uroczystość, przygotowana z pełnym rozmachem, była wielkim świętem dla Pań ze Strzyżewa Paczkowego. Wśród gości znaleźli się: Maria Suplicka, wójt gminy Gniezno, której z okazji ponownego wyboru złożone serdeczne gratulacje i piękny bukiet róż; poseł Tadeusz Tomaszewski, Stanisław Dolaciński, prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, ks. Sebastian Huebner, proboszcz parafii w Strzyżewie Kościelnym, radny gminy Patryk Dobrzyński oraz Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, pisarz i autor książki „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”, w której opisane jest również Strzyżewo Paczkowe.

Podczas dzisiejszej uroczystości, oprócz życzeń dla Pań, ponownie wybranej wójt Marii Suplickiej, nie zabrakło też życzeń dla sołtysa Bolesława Dziela z okazji Dnia Sołtysa (przypadało 11 marca).

Każda z obecnych Pań otrzymała symboliczną różę oraz mogła wziąć udział w loterii, w której do wygrania były cenne nagrody (m.in. zabiegi u kosmetyczki). Emocji podczas losowania głównych nagród nie brakowało.

W trakcie spotkania o głos był także poproszony K. Soberski, autor książki „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”, który opowiedział o tej publikacji, o atrakcjach gminy Gniezno, a później była też okazja do indywidualnych rozmów z pisarzem i możliwość nabycia nowej książki.

Spotkanie zakończone wspólną biesiadą, było – oprócz fantastycznej integracji – także okazją do rozmów o dziejach Strzyżewa Paczkowego (więcej o tym, oraz o spotkaniu K. Soberskiego z czytelniczkami już wkrótce).

Dzisiejszej spotkanie po raz kolejny potwierdziło, że społeczność Strzyżewa Paczkowego jest bardzo zgrana i zintegrowana, i po raz kolejny zorganizowała fantastyczną uroczystość.


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 137

 • 73
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 16
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 48
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3