ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Wyjątkowe zwiedzanie pałacu w Zakrzewie

Wędrówki z historiąHistoria10 kwietnia 2022, 18:30   red. Aleksandra Soberska1397 odsłon
Wyjątkowe zwiedzanie pałacu w Zakrzewie
 fot. Aleksandra Soberska

Dzisiejsze zwiedzanie pałacu w Zakrzewie było wyjątkowe. Przewodnik, Karol Soberski, miał bowiem do oprowadzenia zaledwie kilkuosobową grupę, ale za to grupę ekskluzywną. Turyści z Polski (głównie z Bydgoszczy i Poznania) i Niemiec, byli pod wielkim wrażeniem tej 150-letniej rezydencji. 3-godzinne spotkanie, zakończone wspólną kawą i ciastem, było wypełnione serdecznością i nietuzinkową historią.

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym był Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Niedziela w pałacu w Zakrzewie

Trasa niedzielnego zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach - oczekiwali na losowanie upominków. Jest bowiem tradycją zwiedzań organizowanych przez K. Soberskiego w ramach cyklu „Wędrówki z historią”, że wśród uczestników rozlosowane zostają upominki – materiały promujące nasz region.

O wszystkich zwiedzaniach będzie można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej: soberski.pl.

Kolejne zwiedzania pałacu w Zakrzewie zaplanowano na sobotę, 14 maja i niedzielę, 15 maja. Wcześniej, 30 kwietnia do Zakrzewa zagości grupa turystów, która zamówiła indywidualne zwiedzanie.

K. Soberski dziękuje uczestnikom za przybycie, miłą atmosferę i świetnie spędzony czas! Serdeczne podziękowania składa firmie Poz Bruk Sp. z o.o. Poznańskie Nieruchomości Sp. J., właścicielowi pałacu za możliwość zwiedzania tej pięknej rezydencji i jej pełnomocnikowi Dianę Matłosz-Blige, za przygotowanie obiektu dla turystów.


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 149

 • 125
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 24
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3