ReklamaA1ReklamaA1-2

Wójt Gminy Gniezno z absolutorium i wotum zaufania za 2023 rok

Informacje lokalneAktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego27 czerwca 2024, 18:30   red. - inf. prasowa395 odsłon
Wójt Gminy Gniezno z absolutorium i wotum zaufania za 2023 rok
 fot. Gmina Gniezno

Dzisiaj, 27 czerwca wójt gminy Gniezno Maria Suplicka jednogłośnie otrzymała absolutorium oraz z tytułu wykonania budżetu Gminy Gniezno za 2023 rok. Wynikało to również z pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Większością głosów radnych wotum zaufania również zostało jej udzielone. Z 15 radnych obecnych na sali radnych, za udzieleniem votum głosowało 9 radnych,  natomiast 6 radnych wstrzymało się od głosu.

Włodarz gminy przedstawiła Radzie Gminy Gniezno Raport o Stanie Gminy za 2023 rok. Opowiedziała m.in. o sytuacji finansowej, oświatowej, demograficznej czy inwestycyjnej. Nie brakowało obszernej dyskusji na ten temat. Budżet został wykonany na poziomie około 94%.Wykonanie budżetu, które podczas sesji zaprezentowała radzie gminy skarbnik Lidia Lebizon zamknęło się w kwocie ponad  80 mln złotych.

- Serdeczne podziękowania dla Sekretarza Gminy Gniezno Hanny Wrzaskowskiej oraz Skarbnika Gminy Gniezno Lidii Lebizon za pomoc w kierowaniu naszą gminą. Pracownikom Urzędu Gminy Gniezno, kierownikom referatów oraz dyrektorom naszych gminnych jednostek, dziękuję za pomoc w realizacji zamierzonych planów oraz za to, że przyczynili się do powstania Raportu o Stanie Gminy Gniezno. To nasz wspólny sukces – powiedziała Maria Suplicka, wójt gminy Gniezno.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 83

 • 49
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 10
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 24
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2