ReklamaA1ReklamaA1-2

Wojciech Kozłowski „Gnieźnianinem Roku”! Karol Soberski z „Publikacją Roku”!

Informacje lokalneAktualności14 września 2021, 13:00   red. Arkadiusz Gaca1276 odsłon
Wojciech Kozłowski „Gnieźnianinem Roku”! Karol Soberski z „Publikacją Roku”!
 fot. archiwum

Towarzystwo Miłośników Gniezna ponownie przyznało nagrody. Tym razem poinformowało o wyróżnionych za 2019 rok, ponieważ w ubiegłym roku ze względu na pandemię koronawirusa, gala nie odbyła się. W tym roku tytułem „Gnieźnianina Roku” odznaczony będzie znany gnieźnieński lekarz Wojciech Kozłowski. Tytuł „Publikacji Roku 2019” zdobyła książka pt. „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” autorstwa Karola Soberskiego, redaktora naczelnego naszego portalu!

Towarzystwo Miłośników Gniezna przyznaje swoje nagrody od 1984 roku. Z powodu koronawirusa przed rokiem nie przyznano nagród, dlatego w tym roku będą wręczone nagrody za 2019 r. W sumie doceniono trzy osoby i jedno przedsiębiorstwo.

Tytuł „Gnieźnianina Roku” otrzyma znany gnieźnieński lekarz chirurg Wojciech Kozłowski, który od wielu lat pracuje w szpitalu w Gnieźnie, gdzie ratuje życie mieszkańców regionu.

Tytuł „Przedsiębiorstwo Roku 2019” trafi do firmy Strabag z siedzibą w Pruszkowie, która była odpowiedzialna za przebudowę drogi przy ul. Pod Trzema Mostami.

Tytuł „Publikacji Roku 2019” zdobyła książka Karola Soberskiego pt. „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”. – Pan Karol Soberski jest znanym i cenionym dziennikarzem, pisarzem a jednocześnie badaczem historii naszego regionu. Od blisko 17 lat, w swoich pracach, ukazuje i wyjaśnia zagadki historii z pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk, w szczególności dotyczące ziemiaństwa w okresie międzywojennym – mówi Jan Socha, prezes Towarzystwa Miłośników Gniezna.

Dodatkowo Towarzystwo przyznało „Nagrodę Specjalną Roku 2019”, którą otrzyma Kazimierz „Tinkers” Kubów za wieloletnią organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie.

Gala wręczenia nagród  TMG odbędzie się w sobotę, 18 września w Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie. Galę „Gnieźnianin Roku 2019” uświetni Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 203

 • 114
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 6
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 83
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3
ReklamaA2