ReklamaA1ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Wizyta dzieci i młodzieży z gminy Witkowo i Niechanowo w parlamencie

Informacje z powiatu gnieźnieńskiego22 listopada 2021, 7:30   red. Karol Soberski/inf. prasowa416 odsłon
Wizyta dzieci i młodzieży z gminy Witkowo i Niechanowo w parlamencie
 fot. nadesłane

Na zaproszenie Tadeusza Tomaszewskiego – posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Niechanowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jarząbkowie - w liczbie 48 osób wraz z opiekunami - wzięli udział w wycieczce do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.

Dla uczniów i uczennic z Witkowa i Jarząbkowa wyjazd do Sejmu był nagrodą za osiągnięcia w nauce i uczestnictwo w Olimpiadach przedmiotowych a dla dzieci ze szkoły w Niechanowie dodatkowo za zdobyte medale w Mistrzostwach Polski w unihokeju.

Po przywitaniu się z Panią z Wszechnicy Sejmowej w Centrum dla Zwiedzających, trasa zwiedzania przebiegała podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych przy ul. Wiejskiej. Uczniowie dowiedzieli się o organizacji pracy sejmu, historii parlamentu czy szczegółach dotyczących architektury budynku.

Na galerii Sali Posiedzeń Sejmu na uczestników wycieczki czekał już poseł Tadeusz Tomaszewski. Parlamentarzysta opowiedział o funkcji ustawodawczej, kontrolnej i kreacyjnej Sejmu RP, o pracach w komisjach sejmowych oraz etapach procesu legislacyjnego, od wniesienia projektu ustawy do „laski marszałkowskiej” po jej podpisanie przez Prezydenta i ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Niespodzianką przygotowaną przez posła Tomaszewskiego była wizyta wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego, który opowiedział o swojej pracy ale również z odpowiedzi na zadawane pytania można było poznać ciekawostki z życia osobistego wicemarszałka.

Koszty obiadu i organizacyjne zwiedzania Sejmu RP pokryła Wszechnica Sejmowa.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Olimpijskiego PKOl oraz  Muzeum Sportu i Turystyki.

Na koniec młodzież odwiedziła Grób Nieznanego Żołnierza a przy Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej delegacje ww. szkół wraz z opiekunami wycieczki oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu posła Tadeusza Tomaszewskiego wizyta w Warszawie stała się doskonałą i niepowtarzalną lekcją parlamentaryzmu, historii i patriotyzmu.


Fot. Biuro Poselskie T. TomaszewskiegoJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 97

 • 54
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 11
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 16
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 16
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC2 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2