Wiejskie klimaty w Gnieźnie

AktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego20 czerwca 2022, 15:30   red. Szymon Raith900 odsłon4 Komentarzy
Wiejskie klimaty w Gnieźnie
 fot. Szymon Raith

Niedzielne popołudnie spędzone na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie, to był dobry czas na odkrycie naszych korzeni. Pomimo temperatury powyżej 30 stopni, liczne grono mieszkańców Gniezna i okolic postanowiło tego dnia spędzić czas na hipodromie przy ulicy Kłeckowskiej na imprezie pod hasłem „Wieś w Pierwszej Stolicy Polski”.

Domowe wyroby kół gospodyń wiejskich w postaci placków, serów, przetworów czy pysznej lemoniady to tylko kilka pozycji z menu dla smakoszy.

Prezentacja oraz mała wystawa maszyn zarówno nowych i bardzo nowoczesnych, a także tych już zabytkowych, chociażby w postaci odpalania ciągnika Lanz Bulldog, to atrakcje dla miłośników maszyn rolniczych.

Pokazy sokolnicze, czy możliwość obcowania ze zwierzętami gospodarskimi, to coś co przyciągało głównie dzieci. Widok krów, królików czy kóz na naszych łąkach lub przydomowych ogrodach staje się coraz rzadszy więc dla najmłodszych była to okazja do poznawania natury.

Swoje namioty rozstawiła także m.in. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie i 33. Baza Lotnictwa Transportowego z Powidza oraz Wojsko Polskie. Strażacy natomiast prezentowali swój sprzęt gaśniczy a każdy mały chłopiec czy dziewczynka mógł zasiąść w strażackim wozie.

Ten kto odwiedził gnieźnieńską stadninę mógł obejrzeć pokazy jazdy konnej indywidualnej, jak i w zaprzęgu. Ciekawostką była prawie już 100-letnia bryczka, która pochodziła z gnieźnieńskiej fabryki.

Organizatorem wydarzenia było Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo.


Fot. Sz. RaithJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 165

 • 60
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 82
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 23
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3