ReklamaA1ReklamaA1-2

„Wędrówki z historią” – przygotowujemy się do nowego sezon!

Wędrówki z historią8 kwietnia 2021, 14:00   red. (fh)1806 odsłon
„Wędrówki z historią” – przygotowujemy się do nowego sezon!
 fot. Aleksandra Soberska

Powoli przygotowujemy się do wznowienia niezwykłych wycieczek po powiecie gnieźnieńskim i powiatach ościennych pod hasłem „Wędrówki z historią”. Pojezierze Gnieźnieńskie ma miejsca, które można zwiedzać przez cały rok i o każdej porze. Jest prawdziwą skarbnicą tajemnic jeśli chodzi o walory historyczne, przyrodnicze i turystyczne! Dlatego zapraszamy do zapoznania się z projektem niezwykłych wycieczek pod hasłem „Wędrówki z historią” z którymi ruszymy w drugiej połowie czerwca.

Coraz modniejsze jest zwiedzanie naszej „małej Ojczyzny” i takim turystom ma służyć projekt „Wędrówki z historią”, który przygotował Karol Soberski, dziennikarz, pisarz, eksplorator, regionalista, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” i redaktor naczelny portalu turystycznego Pojezierze24.pl.

Dzięki propozycjom niezwykłych tras można będzie poznać powiat gnieźnieński (i powiaty ościenne) zarówno od strony skarbów i tajemnic; pałaców, dworów i ogrodów; niezwykłych postaci; wojen, bitew i potyczek; wierzeń, czarów i symboli; świątyń i kapliczek a także zabytków techniki.

Zapraszamy na wyprawy i odkrywanie niezwykłych miejsc w naszym regionie! Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych, szkół, firm, instytucji i osób prywatnych. W naszej ofercie jest 35 tras wiodących po najciekawszych, nieznanych i niezwykłych miejscach w powiecie gnieźnieńskim, miejscach związanych zarówno z ciekawymi wydarzeniami, zasłużonymi dla powiatu postaciami, jak i miejscach gdzie natrafimy na cuda architektury i natury.

Propozycje tych tras to efekt poszukiwań i odkrywania regionu prowadzonych od blisko 13 lat przez Karol Soberskiego. Wszystkie trasy to autorskie pomysły K. Soberskiego. Niektóre trasy można łączyć a tym samym tworzyć kolejne ciekawe trasy dla turystów spragnionych niezwykłych historii i pięknych zabytków.

Karol Soberski zorganizował już blisko 70 takich wypraw począwszy od jesieni 2012 roku – co daje jedną wędrówkę w miesiącu – i z każdym rokiem cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.

W roku 2020, było zwiedzanie pałacu w Czerniejewie, ale dalsze plany zniweczyła pandemia koronawirusa. Dlatego teraz - mając nadzieję, że już za kilka tygodni nastaną lepsze czasy - przygotowujemy się do organizacji nowych zwiedzań (mamy nadzieję, że niekoniecznie w reżimie sanitarnym).

Szczegółowy plan wypraw, które ruszą w drugiej połowie czerwca, opublikujemy gdy będziemy wiedzieli jak wygląda sytuacja z wszelkimi obostrzeniami w naszym kraju wynikającymi z pandemii koronawirusa.


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 59

 • 58
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3