ReklamaA1ReklamaA1-2

„Wędrówki z historią” - kalendarium wycieczek po regionie

Wędrówki z historiąAktualności6 maja 2022, 10:30   red. Karol Soberski1978 odsłon
„Wędrówki z historią” - kalendarium wycieczek po regionie
 fot. Aleksandra Soberska

Już od 10 lat - w ramach autorskiego cyklu „Wędrówki z historią” - oprowadzam turystów po pałacach i dworach oraz najciekawszych historycznie miejscach pogranicza Wielkopolski i Kujaw. Organizuję również wycieczki na zamówienie innych podmiotów. Te 10 lat to tysiące turystów, którym pokazałem piękno Wielkopolski i Kujaw, zabytki tego regionu, ale również miejsce niezwykłe, których nie ma w ogólnie dostępnych przewodnikach.

Coraz modniejsze jest zwiedzanie naszej „małej Ojczyzny” i takim turystom służy mój projekt „Wędrówki z historią” z którym wystartowałem w 2012 r.. Dzięki propozycjom niezwykłych tras, które sam wiele razy przemierzałem, podczas wycieczek przeze mnie organizowanych można poznać powiat gnieźnieński (i powiaty ościenne) zarówno od strony skarbów i tajemnic; pałaców, dworów i ogrodów; niezwykłych postaci; wojen, bitew i potyczek; wierzeń, czarów i symboli; świątyń i kapliczek a także zabytków techniki.

Przez te 10 lat zorganizowałem ponad 150 wycieczek. W każdej z nich brało udział średnio około 100 osób, ale bywały i grupy liczące po 150 osób (podczas nocnych zwiedzań pałaców w Czerniejewie i Zakrzewie). Mogę śmiało powiedzieć, że pokazałem nasz region blisko 20 tys. turystów!

Po dwóch latach pandemii – 2020 i 2021 – kiedy musiałem ograniczać ilość wycieczek, od tego roku powracam do systematycznych wycieczek. W tym roku zorganizowałem już blisko 15 wycieczek, a kolejne przed nami.

Na ostatnich zwiedzaniach deklarowałem, że na początku maja przedstawię kalendarium wycieczek w maju, czerwcu i lipcu.

Oto moje najbliższe propozycje:

 • sobota, 2 lipca o godz. 10.00 – zwiedzanie Niechanowa (pałac, oficyna, park, kościół, Izba Pamięci)
   
 • od piątku do soboty (od 8 do 10 lipca) - „Weekend z historią” w pałacu w Zakrzewie (prelekcje, wycieczki, wypoczynek, tajemnic...)
   
 • sobota, 16 lipca o godz. 10.00 – zwiedzanie Kołdrąbia (pałac, kościół, cmentarz)
   
 • sobota, 23 lipca o godz. 10.00 – zwiedzanie Łubowa - Trakt Leśniewski - Leśniewo
   
 • sobota, 30 lipca o godz. 9.00 – piesza wędrówka po Bieszczadach Kłeckich (start i meta w Zakrzewie – na trasie: krzyż Węsierskiego, uroczysko Pawła, krąg kamienny, Wygon – ok. 5 km).

Zaznaczam, że wszystkie wycieczki są odpłatne i większość z nich kończy się spotkaniem przy kawie i słodkościach oraz losowaniem upominków (w tych miejscach, gdzie są do tego odpowiednie warunki). Zastrzegam sobie zmiany w kalendarium wycieczek.

O szczegółach poszczególnych wycieczek będę informował z – przynajmniej – dwutygodniowym wyprzedzeniem na portalu Pojezierze24.pl i mojej stronie soberski.plJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 161

 • 130
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 30
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4