ReklamaA1ReklamaA1-2

Wakacje w dobie koronawirusa. Wyniki sondy

AktualnościArtykuł promocyjny26 lipca 2020, 10:00   red. - inf. prasowa1072 odsłon
Wakacje w dobie koronawirusa. Wyniki sondy
 fot. Angelika Stachowska

Aż 70 proc. Polaków zapytanych przez serwis Prezentmarzeń planuje w te wakacje wyjazd typu city break. Według 77 proc. respondentów city break stanie się alternatywą dla tegorocznych wakacji. Według 78 proc. respondentów city break ma szansę na stałe już zagościć w polskiej turystyce.

Polacy, jak pokazały wyniki sondy „City break po polsku” serwisu Prezentmarzeń, bardzo pozytywnie postrzegają wyjazdy w formule weekendowej. Zdaniem 25 proc. to idealny sposób na intensywne zwiedzanie wybranego miasta. Według 21 proc. to świetna alternatywa, gdy nie mamy dłuższego urlopu, a według 16 proc. to dobry sposób, aby poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych rozrywek.

Zdaniem 33 proc. Polaków wynika to z przekonania, że jest to bardziej oszczędna forma na wypoczynek. Co trzeci respondent postrzega city break jako szybki sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, a 10 proc. zapytanych Polaków jako sposób na wypoczynek w dobie koronawirusa.

Co trzeci zapytany przez serwis Prezentmarzeń respondent najchętniej wybiera się na city break z partnerem lub partnerką, bo jest to sposób na romantyczne chwile we dwoje. Dla 27 proc. najlepszymi towarzyszami na weekendowy wypad do innego miasta są przyjaciele, gdyż traktują taki wyjazd jako czas na dobrą zabawę. Sporo osób, bo aż 23 proc., chętnie jedzie solo, ponieważ lubi mieć czas tylko dla siebie, a 19 proc. zabiera ze sobą rodzinę.

Najczęściej na tego typu wyjazdach szukamy rozrywek związanych z aktywnością ruchową, a nawet sportami ekstremalnymi (27 proc.), niestandardowych które nas zaskoczą (19 proc.) oraz dostarczających ciekawej rozrywki np. terenowe gry miejskie (14 proc.). Dużym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy dostarczające relaksu np. pobyt ze strefą SPA (22 proc.) oraz dostarczające doznań kulinarnych (18 proc.).

Postrzeganie wyjazdów typu city break ma raczej pozytywny charakter. Polacy uważają, że jest to świetna alternatywa na wypoczynek, kiedy nie mamy dłuższego urlopu (21 proc.) i ciekawy sposób na intensywne zwiedzanie miasta (25 proc.). Krótki urlop, z którego warto skorzystać (14 proc.) pozwala poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych rozrywek (16 proc.). To również coraz modniejsza forma wypoczynku (11 proc.), która przywędrowała do nas z zagranicy.

Aż 78 proc. zapytanych Polaków twierdzi, że city break ma szansę na stałe zadomowić się w polskiej turystyce. Co trzeci respondent postrzega tę formułę wypoczynku jako świetną alternatywę do dłuższego urlopu. Według 26 proc. respondentów z roku na rok coraz więcej Polaków chętnie korzysta z weekendowych, miejskich wyjazdów.

*Sondę „City break po polsku” zrealizował serwis Prezentmarzeń w czerwcu 2020. W sondzie wzięło udział 531 respondentów.


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2