ReklamaA1ReklamaA1-2

Wągrowiec walczy o pieniądze na rewitalizację plaży

Biznes - InwestycjeAktualności13 września 2021, 9:30   red. Karol Soberski/inf. prasowa503 odsłon
Wągrowiec walczy o pieniądze na rewitalizację plaży
 fot. wagrowiec.eu

Po zakończeniu prac związanych z opracowaniem szczegółowej koncepcji dla zagospodarowania terenu plaży, miasto Wągrowiec rozpoczęło starania o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej niezwykle kosztownej inwestycji. Ma ona przecież swoim zasięgiem objąć teren kąpieliska, istniejącego w pobliżu parku oraz amfiteatru. Okazję do aplikowania o takie środki dostarczył uruchomiony latem nabór wniosków przez rząd w ramach Polskiego Ładu.

Oprócz wniosków na budowę przedszkola na Osiedlu Wschód oraz przebudowę ulicy Skockiej, miasto Wągrowiec złożyło w ramach Polskiego Ładu wniosek o bezzwrotne dofinansowanie zadania pn. Rewitalizacja plaży miejskiej, kąpieliska oraz istniejącego parku wraz z przebudową amfiteatru w Wągrowcu i utworzenie bulwaru im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

- Mieliśmy niewiele czasu na podjęcie decyzji i złożenie wniosku. Zdecydowaliśmy, że przy tej okazji odsuniemy na bok dzisiejsze podziały oraz spory i przypomnimy sobie, że  śp. Maria i Lech Kaczyńscy zginęli w tragicznej katastrofie, podczas pełnienia służby dla Polski i Polaków. Dlatego zasługują na nasz szacunek. Nazwanie bulwaru ich imieniem, przy okazji tak oczekiwanej przez wągrowczan inwestycji, może być najlepszym wyrazem uczczenia przez nas pamięci pary prezydenckiej – mówi burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Włodarz miasta zwraca uwagę, że Wągrowiec nie byłby w tym względzie wyjątkiem, bo przecież śp. Maria i Lech Kaczyńscy mają swoje miejsca w wielu miastach w Polsce, w tym np. w Poznaniu czy we Wrocławiu.

- Teraz decyzja będzie należeć do radnych Rady Miejskiej, bo to oni – w przypadku gdy miasto otrzyma bezzwrotne dofinansowanie – zdecydują, czy przyjąć te środki i wnieść wkład własny na realizację projektu pod taką właśnie nazwą – wyjaśnia burmistrz Jarosław Berendt.

Aby zrealizować ten projekt, miasto złożyło wniosek o dofinansowanie w wysokości 32 milionów złotych. W ramach zadania przewiduje się  rewitalizację terenu o powierzchni niemal 7 hektarów, a prace obejmą m.in.:

- rozbiórkę istniejących, zniszczonych budynków,
- budowę klubokawiarni, bazy WOPR i wypożyczalni sprzętu plażowego,
- budowę basenów na jeziorze,
- budowę pomostów i przystani,
- budowę budynku wypożyczalni sprzętu wodnego,
- budowę zielonego labiryntu i placu zabaw,
- wykonanie terenów zielonych, chodników, dróg, ścieżek rowerowych, obiektów małej architektury,
- budowę sieci infrastruktury: kanalizacji deszczowej i sanitarnej,
- przebudowę Amfiteatru Miejskiego,
- utworzenie bulwaru im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

- Będę szczęśliwy, jeśli uda nam się pozyskać bezzwrotne dofinansowanie na rewitalizację tych terenów, bo bez tych środków miasta nie stać na samodzielną realizację tak kosztownego zadania. Mam przeczucie, że nasze miasto ma na to dużą szansę – mówi burmistrz Jarosław Berendt.


(źródło: wagrowiec.eu)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 209

 • 160
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 38
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 10
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3
ReklamaA2