ReklamaA1ReklamaA1-2

W Radiu Żnin o tajemnicach braci Saskowskich

Z życia FundacjiAktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego1 grudnia 2022, 17:30   red. Karol Soberski1111 odsłon
W Radiu Żnin o tajemnicach braci Saskowskich
 fot. Aleksandra Soberska

W piątek, 2 grudnia na antenie Radia Żnin po godz. 8.00 (wersja skrócona) i o godz. 14.00 (pełna wersja), wyemitowana zostanie rozmowa, którą przeprowadziła ze mną red. Anna Jarecka. Blisko 30 minut opowiadałem o najnowszych odkryciach związanych z braćmi Franciszkiem i Antonim Saskowskimi, bohaterami moich książek „Skarb Dziedzica” i „Złoto Dziedzica” - właścicielami majątków Popowo Ignacewo koło Mieleszyna i Wyrobki koło Mogilna.

Dzisiaj gościłem w Żninie, gdzie w Radio Żnin nagrana została rozmowa, którą przeprowadziła ze mną red. Anna Jarecka. Blisko 30 minut opowiadałem o najnowszych odkryciach związanych z braćmi Franciszkiem i Antonim Saskowskimi, bohaterami moich książek „Skarb Dziedzica” i „Złoto Dziedzica” - właścicielami majątków Popowo Ignacewo koło Mieleszyna i Wyrobki koło Mogilna.

Opowiadałem o odkryciach dokonanych w ostatnim okresie na pograniczu Wielkopolski i Pałuk, odkryciach, które ujawnię w trzeciej części sagi o braciach Saskowskich. Książka ta, zatytułowana „Bankierzy Tajemnic” ukaże się w przyszłym roku.

Ale już jutro – niektórych tych rewelacji – będzie można posłuchać w „Rozmowie Dnia”, po godz. 8.00 (wersja skrócona) i o godz. 14.00 (pełna rozmowa) na antenie Radia Żnin. Serdecznie zapraszam do słuchania, także w internecie: radioznin.fm.

Poniżej link do rozmowy.


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 235

 • 117
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 15
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 103
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2