ReklamaA1-2ReklamaA1-3

W Lulkowie powstanie nowoczesne centrum logistyczne! Będzie 300 nowych miejsc pracy!

Informacje lokalneBiznes - Inwestycje12 marca 2024, 7:00   red. Karol Soberski/inf. prasowa1216 odsłon
W Lulkowie powstanie nowoczesne centrum logistyczne! Będzie 300 nowych miejsc pracy!
 fot. Gmina Gniezno

Wspaniałe wiadomości dotarły do mieszkańców gminy Gniezno! Inwestor zainteresowany terenem w Lulkowie zwrócił się o wydzielenie ponad 16 ha gruntu celem zakupu. Oznacza to, że plany powstania nowoczesnego centrum logistycznego stają się realne! Centrum będzie nie tylko miejscem magazynowania towarów ale przede wszystkim źródłem zatrudnienia przynajmniej 300 osób!

W Lulkowie powstanie obiekt o wielkości szacunkowej 45 tys. metrów kwadratowych. Centrum będzie nie tylko miejscem magazynowania towarów ale przede wszystkim źródłem zatrudnienia przynajmniej 300 osób! Dla mieszkańców oznacza to stabilną pracę na miejscu – mówi Maria Suplicka, wójt gminy Gniezno. – Przedsięwzięcie oznacza dalszy rozwój naszej gminy, przyciągnięcie nowych inwestycji i wpłynie pozytywnie na lokalną gospodarkę. Dla mieszkańców jest to szansa na rozwój zawodowy i zdobycie nowych umiejętności – dodaje.

W centrum znajdą pracę magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, logistycy.

Przypomnijmy, że temat ten pojawił się 15 lipca 2021 r., wówczas Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym terenem inwestycyjnym w Lulkowie.

Od tego czasu Wójt Gminy Gniezno prowadziła rozmowy z inwestorem, ponieważ rozważał on trzy lokalizacje, szczęśliwie wybór padł na obszar położony w Gminie Gniezno.  W tym samym czasie gmina rozpoczęła przygotowania do uzbrojenia terenu.

Niewątpliwie głównym atutem strefy ekonomicznej w Lulkowie jest bezpośredni dostęp do drogi krajowej  nr 15 połączonej komunikacyjnie z S-5.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 282

 • 245
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 37
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3