ReklamaA1ReklamaA1-2

W kajaku lub na rowerze wodnym odkrywamy walory Noteci

Atrakcje turystycznePrzyroda28 czerwca 2021, 9:30   red. Joanna Bejma1526 odsłon
W kajaku lub na rowerze wodnym odkrywamy walory Noteci
 fot. Joanna Bejma

Jeśli planujecie wakacyjne wypady na łono natury, ta propozycja powinna Was zaciekawić. Zapraszamy do gmin Barcin i Łabiszyna. Łączy je rzeka Noteć. W tych  miejscowościach, dzięki działającym wypożyczalniom sprzętu wodnego, można wyruszyć na wodny szlak i zapomnieć o świecie. Gwarantujemy, że tu odnajdziecie tak upragniony, wakacyjny spokój.

Co trzeba zrobić? Przede wszystkim mieć chęci, reszta jest na wyciągnięcie ręki. Od kilku lat obie gminy, a raczej wypożyczalnie działają na podstawie zawartego porozumienia. Jeśli np. chcecie wypożyczyć kajak lub rower wodny w Łabiszynie i dopłynąć nim do Barcina, bez problemu możecie zostawić sprzęt w docelowej wypożyczalni. Zapytacie o powrót. I tu oczywiście jest rozwiązanie, bo w drogę powrotną można wyruszyć na... rowerach szosowych, które również można wypożyczyć w obydwóch wypożyczalniach. Taka łączona podróż z pewnością zajmie jeden dzień.

Ale nie trzeba oczywiście robić tak długich tras. W każdej wypożyczalni można wypożyczyć sprzęt na dowolny czas, chociażby na godzinę. Łabiszyńska marina usytuowana jest w sercu miasta, a mianowicie na wyspie, z kolei sprzęt w Barcinie możecie wypożyczyć w Stanicy Żeglarskiej „Neptun” na starym mieście. Płynąc z Łabiszyna możecie dopłynąć do Lubostronia, z kolei z Barcina możecie dotrzeć najpierw do jeziora Wolickiego, a następnie Kierzkowskiego. A jeśli skierujecie się w drugą stronę, dotrzecie do jeziora w Sadłogoszczy.

Marina w Łabiszynie w poniedziałki jest nieczynna, od wtorku do piątku sprzęt - bezpłatnie - można wypożyczyć w godz. od 8.00 do 18.00 (ostatnie wypożyczenie o godz. 17.00), w soboty i w niedzielę - wtedy kiedy nie odbywają się imprezy - w godz. od 10.00 do 18.00 (ostatnie wypożyczenie o godz. 17.00).

Wypożyczalnia w Barcinie również jest nieczynna w poniedziałki, od wtorku działa w godz. od 14.00 do 19.00, w soboty i w niedziele w godz. od 11.00 do 19.00. Tu za wypożyczenie sprzętu należy zapłacić - godzina korzystania z kajaka - 8 zł, cały dzień 40 zł, godzina korzystania z roweru wodnego - 10 zł, za cały dzień zapłacimy 50 zł.  Za wypożyczenie roweru szosowego zapłacicie 4 zł za godzinę, za cały dzień - 20 zł.


Fot. J. BejmaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 187

 • 144
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 8
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 35
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2