ReklamaA1-2ReklamaA1-3

W Domu Powstańca Wielkopolskiego nie tylko o Powstaniu

Informacje lokalneHistoria3 marca 2021, 8:00   red. - inf. prasowa824 odsłon
W Domu Powstańca Wielkopolskiego nie tylko o Powstaniu
 fot. MOK Gniezno

Sala pamięci, gdzie można dosłownie dotknąć historii; miejsce edukacji i popularyzacji wiedzy o zwycięskim zrywie Polaków w latach 1918/19, ale przede wszystkim przestrzeń do rozmów o przeszłości i teraźniejszości. Dom Powstańca Wielkopolskiego ponownie zaprasza w swoje mury, przypominając, że temat Powstania to tylko pretekst, by rozmawiać o historii.

Jak w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom i młodzieży o wydarzeniach sprzed ponad stu lat? Jak zachęcić ich do zadawania pytań? Jak zaszczepić w nich ciekawość do historii? Co zaproponować w czasach, w których możliwości odwiedzania miejsc przepełnionych historią, kulturą, sztuką, są mocno ograniczone? Dom Powstańca Wielkopolskiego zdaje się być doskonałą przestrzenią, w której z pewnością znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Dom Powstańca proponuje zwiedzanie ekspozycji, w której co rusz pojawiają się nowe pamiątki, fotografie, dokumenty, przedmioty z tamtych czasów w sposób, który dzieciaki i młodzież lubią najbardziej, czyli pełnej swobody, z możliwością dosłownie dotknięcia historii.

Organizuje także bezpłatne zajęcia i warsztaty dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Podczas tych spotkań rozmowy toczą się nie tylko o zwycięskim zrywie, a przede wszystkim o tym, czym w ogóle jest historia, dlaczego warto sięgać do korzeni, jak współcześnie wyglądają miejsca będące świadkami wydarzeń sprzed wielu lat i co dziś znaczy patriotyzm. Poznanie przeszłości to przecież lepsze zrozumienie i odnalezienie się w teraźniejszości.

Dom Powstańca Wielkopolskiego zaprasza zarówno grupy (maksymalnie 8 osobowe) przedszkolne i szkolne, ale również rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami. Czekają na nich specjalne karty pracy, które pozwolą w ciekawy i aktywny sposób poznać historię, ale też wspaniale spędzić wspólny czas.

Czynny jest od poniedziałku do piątku między 11:00 a 15:00, a szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem 512 411 867. Zarówno zwiedzanie, jak i warsztaty są bezpłatne.


Fot. MOK GnieznoJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 87

 • 47
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 35
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3