ReklamaA1ReklamaA1-2

W Barcinie zajadano się miodem!

AktualnościAtrakcje turystyczne28 lipca 2021, 13:30   red. Joanna Bejma669 odsłon
W Barcinie zajadano się miodem!
Gościem specjalnym imprezy był Rafał Godziemski, bydgoski kucharz i restaurator - fot. Joanna Bejma

W Barcinie przez dwa weekendowe dni królował miód. Miasto wraz z Miejskim Domem Kultury zaprosiło mieszkańców gminy, i nie tylko, na drugie już Dni Miodu. Pierwsze, które zastąpiły dotychczasowe Dni Barcina zorganizowano w 2019 rok. Druga edycja wydarzenia, ze względu na pandemię koronawirusa, odbyła się dopiero w tym roku. Gościem specjalnym imprezy był Rafał Godziemski, bydgoski kucharz i restaurator.

Dlaczego akurat mód? Ponieważ przyjmuje się, że nazwa Barcin może pochodzić od barci, czyli wydrążonej w celach hodowli pszczół komory wewnątrz pnia drzewa. Nazwa więc zobowiązuje. Podczas imprezy jej uczestnicy, na licznych stoiskach, mogli nie tylko nabyć różnoraki miód i jego pochodne, ale także skosztować wielu potraw z miodem w składzie.

Podczas pierwszej edycji imprezy dla mieszkańców gotował Robert Sowa, kilka dni temu zaś - Rafał Godziemski. W błyskawicznym tempie rozeszła się zupa chlebowa na miodowej wieprzowinie, karczek wieprzowy na palonym miodzie z ziołami ogrodowymi oraz  brzoskwinie zapiekane w miodzie lawendowym z tymiankiem i wanilią. Ale to nie jedyny kulinarny akcent II barcińskich Dni Miodu. Na m.in. pyszne naleśniki z serem, miodem, płatkami migdałowymi i ziarnami słonecznika oraz miodową lemoniadę zaprosiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mamliczu.

Co jeszcze? Mieszkańcy a także koła kół gospodyń wiejskich mogli wziąć udział w przygotowanych dla nich konkursach kulinarnych. Nie zabrakło animacji i zajęć kulinarnych dla dzieci, a jeśli komuś przejadł się miód, w specjalnej strefie food truckowej mógł nabyć np. gruzińskie specjały. Nie zabrakło oczywiście muzycznych akcentów. Na scenie usłyszeliśmy m.in. Mariusza Kalagę. Trzecia edycja imprezy, za rok!


Fot. J. BejmaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 175

 • 105
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 65
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3
ReklamaA2