VI Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego odbędzie się w maju lub czerwcu 2021 r.

Z życia FundacjiAktualności23 listopada 2020, 18:30   red. (fh)652 odsłon0 Komentarzy
VI Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego odbędzie się w maju lub czerwcu 2021 r.
Paweł Występski podczas swojego ostatniego rajdu w 2012 r. - fot. Karol Soberski

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” podjęła decyzję, że VI Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego, który miał się odbyć w 2020 roku ze względu na koronawirusa, został ostatecznie przeniesiony na rok 2021 i odbędzie się w maju lub czerwcu przyszłego roku. Organizatorzy biorą pod uwagę dwie trasy: pierwsza po Bieszczadach Kłeckich, a druga – z Sokolnik do Popowa Ignacewa lub Mielna.

– Zgodnie ze złożoną przeze mnie w 2013 roku obietnicą, co roku będziemy organizować Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego, naszego wielkiego przyjaciela i tak miało być również w tym roku. Niestety, sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że tegoroczny rajd musieliśmy ostatecznie odwołać i przełożyć go na rok 2021 – mówi Karol Soberski, prezes zarządu Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. – Rajd odbędzie się w maju lub czerwcu 2021 roku. Jedno co jest pewne, że szósty rajd powiedzie nas po kolejnych ciekawych ścieżkach naszego regionu. Trasa zostanie zlokalizowana w jednej z gmin powiatu gnieźnieńskiego i jak co roku będzie bogata w atrakcje. Pod uwagę bierzemy dwie trasy: pierwsza po Bieszczadach Kłeckich, a druga – z Sokolnik do Popowa Ignacewa lub Mielna – dodaje K. Soberski,

Paweł Występski, zmarł 24 lutego 2013 roku w wieku 56 lat. Był miłośnikiem historii i turystyki, szczególnie kochał rajdy piesze (często po Bieszczadach Kłeckich), które osobiście przez wiele lat organizował. Był czynnie zaangażowany w promocję swojej „małej Ojczyzny” – gminy Kłecko. Paweł był niestrudzonym propagatorem krajoznawstwa, turystyki, rajdów i historii. Wielokrotnie samotnie przemierzał szlaki po których później oprowadzał miłośników turystyki. Był też wielkim miłośnikiem historii regionu.

Więcej informacji o przyszłorocznym rajdzie i ostatecznej trasie podamy w styczniu 2021 roku.


O Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” więcej na: www.fundacjahistoryczna.pl


Przeczytaj także


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 106

 • 60
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 46
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - baner
ReklamaA2 - baner