V Lubochnia Adventure Race już za nami!

Atrakcje turystyczneInformacje z powiatu gnieźnieńskiego28 września 2022, 14:30   red. - inf. prasowa903 odsłon

W miniony weekend odbyła się V edycja Lubochnia Adventure Race. Są to zawody sportowe przypominające triathlon. Udział wzięło blisko 150 osób, a z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe. Uczestnicy biorący udział w kategoriach: Solo, Zespół lub Sztafeta mają do pokonania trzy etapy - kajakowy po jeziorze, rowerowy oraz biegowy po lesie.

Do pokonania były dwie długości tras: krótka (2km kajak+10km rower+5km bieg) oraz długa (4km kajak + 20km rower + 13km bieg). Na trasie krótkiej w kategorii Solo zwyciężył Maciej Bigosiński z Lubochni, drugi był Mateusz Kondracki, trzeci Krzysztof Domagała.

W kategorii Sztafeta na pudle znaleźli się po kolei: Karwowski/Dzionek/Komorowski, następnie Urbaniak/Wojtkowiak/Pakuła oraz Komornicki/Redzik. W trzeciej kategorii – Zespół pierwsze miejsce zajęli: Grzelak/Wojciechowski, drugie Gawrecki/Gawrecki, trzecie Binaś/Klimecki.

Na trasie długiej w kategorii Solo wygrał Marcin Różak, drugi był Michał Wasztyl, a trzeci Krzysztof Łuczak. W kategorii Sztafeta na pudle stanęli: Wrzesiński/Komornicki/Nowicki, następnie Pilarski/Wieczerski oraz Klimacki/Bogucki.

W ostatniej kategorii Zespół wygrali: Andrzejewski/Frąckowiak, na drugim uplasowali się Naftyński/Naftyński, a na trzecim Marshall – Pasjonaci Słupca.

Wybór długości trasy oraz możliwość zbudowanie sztafety powoduje, że każdy może spróbować swoich sił w takich zawodach. Dla każdego uczestnika LAR organizator przewidział bardzo atrakcyjny pakiet startowy z gadżetem, medal finiszera i mnóstwo innych atrakcji. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wręczane będą nagrody i statuetki.

Pierwsze zawody były bardzo kameralne, na zasadzie pikniku przypominającego rajd, ale organizatorzy zadbali o nagrody i pamiątkowy medal dla każdego. Udział wzięło około 50 zawodników. Każda kolejna edycja podnosiła poprzeczkę w górę, ponieważ zawody cieszyły się coraz większym zainteresowaniem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka.