ReklamaA1ReklamaA1-2

Umowa podpisana! Budowa pieszo-rowerowej autostrady już wkrótce

Biznes - InwestycjeAktualności20 stycznia 2022, 17:00   red. - inf. prasowa595 odsłon
Umowa podpisana! Budowa pieszo-rowerowej autostrady już wkrótce
 fot. wagrowiec.eu

To będzie jedna z najważniejszych dróg rowerowych w Wągrowcu. Dwukierunkowa arteria o długości ponad 1100 metrów i szerokości 3,5 metra, która połączy rozbudowujące się osiedle przy ulicy Nad Nielbą z ulicą Gnieźnieńską, umożliwiając mieszkańcom Straszewa i Berdychowa bezpieczny przejazd do centrum miasta. Umowę na jej wykonanie podpisali w czwartek, 20 stycznia, wiceburmistrz Wągrowca Remigiusz Priebe oraz reprezentujący konsorcjum firm wykonawczych Paweł Andrzejczak z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych S.A. Zgodnie z nią Budowa drogi pieszo-rowerowej od ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu ma być ukończona do połowy października br.

Rowerowa Autostrada połączy ulice – Nad Nielbą – Janowiecką – Kulińskiego – Przybyszewskiego – Piaskową – Gnieźnieńską. Długość powstałej ścieżki będzie wynosić ponad 1100 metrów, szerokość to 3,5 metra.

Przed wykonawcami nie lada wyzwania. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. oraz firma Wykonawstwo, projekty i nadzory „WPN” Maciej Stasiak będą musiały zmierzyć się między innymi z budową dwóch mostów pieszo-rowerowych nad rzekami Nielba i Wełna, a także z budową muru oporowego, który ma służyć utrzymaniu skarp. Osobnym wyzwaniem będzie też z pewnością budowa tunelu wraz z przepompownią, które przebiegać będą pod ulicą Janowiecką. Na całej długości droga będzie miała bitumiczną nawierzchnię oraz ledowe oświetlenie. Będzie też tutaj kanalizacja deszczowa oraz liczne udogodnienia dla rowerzystów.

- Sukces drogi na Osiedle Wschód pokazuje, że tego typu arterie są w Wągrowcu potrzebne. Możemy się cieszyć, że udało się dopiąć tę inwestycję, bo dzięki niej wzrośnie  dostępność komunikacyjna centrum Wągrowca dla mieszkańców kolejnych dużych osiedli, czyli Straszewa i Berdychowa – mówi Remigiusz Priebe, wiceburmistrz Wągrowca.

Koszt tej inwestycji to 11.479.000 złotych, a na jej realizację miasto otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego niemal 7.000.000 złotych bezzwrotnego dofinansowania.

W ramach projektu w późniejszym terminie przewidziane jest podpisanie dodatkowej umowy, która umożliwi rozbudowę systemu Wągrowieckiego Roweru Miejskiego o kolejne 60 rowerów, powstanie też między innymi pięć samoobsługowych stacji rowerowych przeznaczonych przede wszystkim dla osób korzystających z własnych rowerów. Będą to wiaty z ławkami dla podróżnych oraz ze słupkami naprawczymi wyposażonymi w pompkę rowerową i podstawowe narzędzia.


(źródło: wagrowiec.eu)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 137

 • 77
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 56
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4