ReklamaA1-2

Umowa na rewitalizację plaży w Wągrowcu podpisana!

Biznes - InwestycjeAktualności6 czerwca 2023, 11:00   red. - inf. prasowa552 odsłon
Umowa na rewitalizację plaży w Wągrowcu podpisana!
 fot. wagrowiec.eu

Rewitalizacja plaży miejskiej w Wągrowcu coraz bliżej. Burmistrz miasta Jarosław Berendt podpisał umowę na „Rewitalizację plaży miejskiej, kąpieliska oraz istniejącego parku wraz z przebudową amfiteatru w Wągrowcu – etap I” z Jackiem Grabowskim, prezesem Zarządu firmy Jack-Bud Polska Sp. z o.o. Sp.k – wykonawcą inwestycji, który zgodnie z wynikiem postępowania zrealizuje przedmiot zamówienia za cenę 13 491 977 złotych. W wydarzeniu uczestniczył poseł Marcin Porzucek.

Zgodnie z ustaleniami zapisanymi w umowie inwestycja zostanie zrealizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Zakres prac rewitalizacji plaży miejskiej – etap I będzie obejmował m.in.:

- budowę budynku dwukondygnacyjnego pokrytego dachem płaskim, dając tym samym możliwość zadaszenia plaży. Budynek zostanie częściowo wkomponowany w istniejącą skarpę brzegu rynnowego jeziora. Wewnątrz budynku na poziomie plaży ulokowana zostanie baza WOPR, ambulatorium, wypożyczalnia sprzętu plażowego, toalety publiczne, przebieralnie oraz pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci. Na kondygnacji pierwszej ma znaleźć się klubokawiarnia,

- budowę placu zabaw zlokalizowanego na skarpie - będzie składał się z wertykalnego placu zabaw ulokowanego na naturalnym zboczu zejścia do jeziora oraz części płaskiej w postaci wycięcia w skarpę, gdzie ulokowane zostaną zabawki,

- wykonanie ciągu komunikacyjnego łączącego plażę z ul. Kościuszki - otwarcie osi widokowej,

- budowę ścieżek rowerowych, ciągów pieszych, dróg komunikacji wewnętrznej, obiektów małej architektury, sieci infrastruktury.

Ponadto przy głównych wejściach na promenadę zostaną ulokowane punkty informacyjne z mapą, odległościami oraz orientacyjnym czasem przejścia. Znajdą się tutaj również panele informujące o jakości powietrza, o temperaturze powietrza, jak i wody oraz prędkości wiatru i jego kierunku.

- Z ogromna satysfakcją podpisałem umowę na rewitalizację plaży. Dzięki temu marzenie wielu mieszkańców miasta jest już na wyciągnięcie ręki. W niedalekiej przyszłości Wągrowiec będzie mógł pochwalić się nie tylko położonym w centrum miasta jeziorem, ale także piękną i nowoczesną plażą. Jestem przekonany, że - tak jak to stało się w przypadku zmodernizowanego Księżego Kacerka - po zakończeniu prac wągrowczanie oraz turyści jeszcze chętniej będą w tym miejscu spędzać swój wolny czas – powiedział burmistrz Jarosław Berendt po podpisaniu umowy.

W ramach I etapu oraz kolejnych części tej inwestycji, tj. etapu II oraz III, w centrum miasta rewitalizacji ma być poddany obszar o powierzchni 6,7 ha. W kolejnych etapach zostaną między innymi wykonane: przebudowa amfiteatru, a także rewitalizacja parku miejskiego.

Na realizację I etapu tej inwestycji nasze miasto otrzymało bezzwrotne dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 11 340 000 złotych.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca powinien zakończyć pracę do końca października 2025 roku.

- To nasz wspólny sukces. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego kluczowego momentu: parlamentarzystom, radnym miejskim oraz pracownikom Urzędu Miejskiego. Razem tworzymy miasto, z którego możemy być dumni – podsumował burmistrz Berendt.


(źródło: wagrowiec.eu)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 177

 • 119
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 54
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2