ReklamaA1 - banerReklamaA1-2

Umowa na projekt przebudowy ul. Czarnkowskiej w Obornikach już podpisana

Biznes - InwestycjeAktualności19 lutego 2021, 8:00   red. - inf. prasowa528 odsłon
Umowa na projekt przebudowy ul. Czarnkowskiej w Obornikach już podpisana
 fot. oborniki.pl

Po zakończeniu budowy tzw. małej obwodnicy Obornik po byłych torach wronieckich, ulica Czarnkowska od ronda na skrzyżowaniu ulicy Juliana Kubiaka i Czarnkowskiej przez Rynek i ulicę Powstańców Wielkopolskich z mocy prawa stała się droga powiatową. Po przejęciu ciągu komunikacyjnego w starostwie rozpoczęto planowanie przebudowy. Współfinansowanie inwestycji zaproponował Burmistrz Obornik, a Rada Miejska podjęła specjalną ku temu uchwałę. Decyzją radnych zadecydowano o przekazaniu 250 tys. zł na projekt przebudowy ulic oraz budowę biegnącej wzdłuż nich ścieżki pieszo – rowerowej.

W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Obornikach podpisana została umowa na wykonanie dokumentacji technicznej. Za projekt odpowiedzialna będzie firma DROMAX Sp. z o.o. z Poznania. Koszt wykonania projektu to ponad 300 tys. zł, 81,5 proc. całkowitej wartości zadania to wkład Gminy Oborniki, pozostałą część tj. 56.889 zł pokryje Powiat.

– Ta inwestycja to kolejny przykład dobrej współpracy samorządów – gminnego i powiatowego, podkreślają wspólnie burmistrz Tomasz Szrama i Starosta Zofia Kotecka. – Ciąg ulic Czarnkowska, Rynek i Powstańców Wielkopolskich to jeden z głównych szlaków komunikacyjnych Obornik. Naszym wspólnym celem z Gminą Oborniki jest jak najdalej idące przekształcenie tej drogi z tranzytowej na lokalną, jedynie z warunkowym dopuszczeniem ciężkiego ruchu w przypadku konieczności dojazdu do posesji – wyjaśnia Starosta Zofia Kotecka.

– Na przebudowę ulicy Czarnkowskiej, Rynek i Powstańców Wielkopolskich mieszkańcy Obornik czekają od lat. Przed projektantem trudne zadanie, bowiem oczekiwania są bardzo duże, oprócz usprawnienia ruchu także włączenie się w ciąg ścieżek pieszo – rowerowych oraz kładka nad rzeką Wełną. Mam nadzieję że przy realizacji tej kolejnej wspólnej inwestycji z Powiatem Obornickim nie napotkamy na żadne niespodziewane przeszkody i sprawnie przeprowadzimy tę inwestycję – dodaje burmistrz T. Szrama.


(źródło: oborniki.pl)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 147

 • 105
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 42
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner
ReklamaA3