ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Turyści oczarowani pałacem w Zakrzewie!

Informacje lokalneWędrówki z historią21 marca 2022, 2:00   red. Aleksandra Soberska1577 odsłon
Turyści oczarowani pałacem w Zakrzewie!
 fot. Aleksandra Soberska

Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Murowana Goślina, Gniezno Nekla, Skoki, Kłecko, Mosina, Pobiedziska, Oborniki, Kutno, Sokolniki, Chojnice, Kiszkowo, Żnin, Toruń, Osiek, Więcbork a nawet dalekie Indie! Z tych miejsc przyjechali turyści chcący zwiedzić pałac w Zakrzewie! W niedzielę, kilka minut po godz. 16.00, zakończyło się czwarte w ten weekend, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko w Wielkopolsce!

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym był Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Po trzech sobotnich zwiedzaniach pałacu w Zakrzewie (o godz. 10.00, 15.00 i 22.00), turystyczno-historyczny weekend w zakrzewskiej rezydencji zakończył się w niedzielę. - Wszystkim, którzy zdecydowali się ten weekend spędzić w pałacu w Zakrzewie bardzo gorąco  dziękuję! Dziękuję za wszystkie miłe słowa, za serdeczne rozmowy o historii oraz za bardzo rodzinną atmosferę, która panowała podczas naszych wędrówek po parku i pałacu – podsumowuje K. Soberski.

Trasa niedzielnego zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach - oczekiwali na losowanie upominków. Jest bowiem tradycją zwiedzań organizowanych przez K. Soberskiego w ramach cyklu „Wędrówki z historią”, że wśród uczestników rozlosowane zostają upominki – materiały promujące nasz region.

Na koniec chętni mogli nabyć książki K. Soberskiego, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.

K. Soberski dziękuje wszystkim uczestnikom z różnych stron Polski za przybycie, miłą atmosferę i świetnie spędzony czas! Serdeczne podziękowania składa firmie Poz Bruk Sp. z o.o. Poznańskie Nieruchomości Sp. J., właścicielowi pałacu za możliwość zwiedzania tej pięknej rezydencji i jej pełnomocnikowi Dianę Matłosz-Blige, za przygotowanie obiektu dla turystów.

O wszystkich zwiedzaniach będzie można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej soberski.pl.


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 208

 • 131
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 6
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 71
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3