ReklamaA1 - baner

Trzydniowe spotkanie dziennikarzy portalu Pojezierze24.pl

Aktualności20 września 2020, 20:00   red. (kfs)2247 odsłon1 Komentarzy
Trzydniowe spotkanie dziennikarzy portalu Pojezierze24.pl
 fot. Gabriela Rybak

Przez trzy dni trwało kolejne spotkanie integracyjno-szkoleniowe redakcji portalu Pojezierze24.pl, który wystartował 9 czerwca. Spotkanie rozpoczęło się w miniony piątek i zakończyło dzisiaj w godzinach popołudniowych. Miejscem spotkania było Biwakowisko w Kłecku i tamtejsza Przystań Żeglarska leżące nad jez. Kłeckim. Głównym celem była integracja zespołu, sprawy redakcyjne oraz plany na kolejne miesiące funkcjonowania portalu. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Kłecka, udział w spotkaniu z poszukiwaczami zabytków i zaginionych dzieł sztuki oraz rejs po jez. Kłeckim.

Piątek

Drugie spotkanie integracyjno-szkoleniowe redakcji portalu Pojezierze24.pl rozpoczęło się w piątek, 18 września od wspólnej kolacji w Restauracji „Popularna” w Kłecku, po której wszyscy przybyli tego dnia udali się do bazy spotkania – Biwakowiska w Kłecku. Tam, po zakwaterowaniu, przyszedł czas na „nocne Polaków rozmowy”.

Zanim jednak część zespołu redakcyjnego przyjechała do Kłecka, odbyliśmy spotkanie w kilku miejscach w regionie, ale o tym poinformujemy w osobnym artykule.

Na weekendowe spotkanie przybyli wszyscy członkowie redakcji. Obecni byli: Karol Soberski - redaktor naczelny, Angelika Stachowska, Joanna Bejma z Łabiszyna, Izabela Ławniczak z Obornik, Agnieszka Ziebarth Jerzy Andrzejewski, Mariusz Borowiak, Krzysztof Drozdowski z Bydgoszczy, Arkadiusz Gaca, Radosław Jagieła z Nekli, Jarosław Jaskulski, Szymon Raith, Damian Rybak ze Strzelna, Daniel Sypniewski z Poznania, Michał Glanc, Włodzimierze Biront oraz Aleksandra Soberska - szefowa działu reklamy i marketingu portalu Pojezierze24.pl. Byli też nasi felietoniści: Radosław Herman z Łodzi, Piotr Kucznir z Zamku Czocha, Marcin Perliński z Brodnicy. Zabrakło tylko Krzysztofa Krzyżanowskiego z Wrocławia.

Sobota

Sobota, która powitała naszych dziennikarzy piękną pogodą i tajemniczą mgłą unoszącą się nad jez. Kłeckim, rozpoczęła się od porannych rozmów o historii i turystyce regionu, które odbywały się na Biwakowisku. Następnie przyszedł czas na obiad, który zjedliśmy na Przystani Żeglarskiej i zwiedzanie Kłecka. Przewodnikami po Kłecku byli: Karol Soberski i Jacek Molenda, regionalista z Kłecka (relacje już wkrótce).

Po dwugodzinnym spacerze po mieście, nadszedł czas na krótki odpoczynek, po którym udaliśmy się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku, gdzie odbyło się spotkanie na temat poszukiwań zabytków i zaginionych dzieł sztuki. Opowiadało o tym trzech znanych w Polsce badaczy historii: Radosław Herman, Piotr Kucznir i Marcin Perliński. Patronem honorowym tej konferencji był Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. Relacja z tego spotkania już wkrótce.

Po blisko półtora godzinnym spotkaniu, powróciliśmy na Przystań Żeglarską, gdzie komandor przystani, Andrzej Molenda rozpalił ognisko! Gośćmi biesiady przy ognisku byli: Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński i Ewa Przybylska, dyrektor Centrum Kultury „eSTeDe” w Gnieźnie.

Biesiada przy ognisku trwała do późnych godzin nocnych, po czym udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Niedziela

Trzeci dzień naszego spotkania zaczął się oczywiście od wyśmienitego śniadania przygotowanego na Przystani Żeglarskiej, a następnie przyszedł czas na najważniejszy punkt trzydniowego spotkania – kolegium redakcyjne.

Poprowadził je redaktor naczelny K. Soberski, który podsumował trzy miesiące działalności portalu. W trakcie tego spotkania omówione zostały zasady przygotowywania artykułów, szczególnie zdjęć, poruszono kwestię doboru tematów, przedyskutowano nowy pomysły związane z akcjami promocyjnymi, a także sprawy techniczne. Była też mowa o tym, na co zwracać szczególną uwagę w artykułach.

Po ponad 2-godzinnym spotkaniu, przyszła pora na niezwykły punkt programu – rejs po jez. Kłeckim. Na pokład „Korsarza” weszli prawie wszyscy dziennikarze i udali się w rejs w kierunku Borzątwi w gminie Mieleszyn. Blisko godzinny rejs zapadnie długo w pamięć naszych dziennikarzy, ponieważ był niezwykłym przeżyciem i możliwością zapoznania się z urokami tego pięknego akwenu, czyli jez. Kłeckiego.

Na koniec przyszedł czas na pożegnalny obiad, po którym nie zabrakło jeszcze wielu indywidualnych rozmów dziennikarzy, a także oficjalne pożegnanie. Ostatni uczestnik spotkania Biwakowisko o 15.00. Kolejne weekendowe spotkanie już w przyszłym roku!

W tym miejscu dziękujemy: Joannie i Przemysławowi Błachowiakom, właścicielom Biwakowiska za fantastyczne przyjęcie; Andrzejowi Molendzie i jego żonie Joannie za super gościnę na Przystani Żeglarskiej oraz Ali i Kazikowi za wyśmienite dania. Wszystkim dziękujemy też za wspaniałą atmosferę, która nam przez te trzy dni towarzyszyła.


Fot. A. Soberska, A. Stachowska, J. Andrzejewski, K. Soberski, M. Glanc, Sz. RaithJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

 • 23
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner