ReklamaA1ReklamaA1-3

„Trendy w turystyce wiejskiej” – za nami konferencja Turysta 2021

Ekspresowo S5Aktualności27 września 2021, 17:30   red. Radosław Jagieła690 odsłon
„Trendy w turystyce wiejskiej” – za nami konferencja Turysta 2021
Uczestnicy panelu dyskusyjnego podczas konferencji „Turysta 2021” -  fot. Radosław Jagieła

Centrum konferencyjne hotelu Novotel w Poznaniu po raz drugi stało się miejscem spotkania branży turystycznej w Wielkopolsce. Konferencja Turysta 2021 z inicjatywy Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

W krótkich a zarazem pełnych treści, energetycznych i inspirujących prelekcjach posłuchać mogliśmy 16 znamienitych osobowości – naukowców, samorządowców, specjalistów w zakresie budowania marki, sieciowania, social mediów, influencer marketingu, turystyki kulinarnej oraz najlepszych praktyków w organizacji działalności obiektów turystycznych. Konferencja została zorganizowana w czwartek 23 września.

Podczas konferencji Turysta 2021 wystąpili:

- Magdalena Florek (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) – „Każdy” czy „Wybrany”? – o istocie segmentacji
- Paulina Fedko (Chata Miłkowska) – Pobudzenie ruchu turystycznego poza sezonem
- Małgorzata i Kamil Kowalewicz (RobimyPodroze.pl) – Dostępność nie tylko z nazwy
- Sebastian Klauz (PolskiCaravaning.pl) – Dostosowanie obiektów agroturystycznych do potrzeb turystyki caravaningowej
- Hubert Gonera (Landbrand) – Turystyczna marka miejsca – co decyduje o sukcesie?
- Joanna Ochniak (szef kuchni) – Turystyka Kulinarna – daj się skusić na smaczny i dochodowy biznes
- Mariusz Witczuk i Michał Pawłowski (Powiat Chodzieski) – Wszystko czego szuka turysta – kompleksowe narzędzie powiatu chodzieskiego
- Piotr Kasperczak (TravelMarketing.pl) – 5 błędów które robisz na Twojej stronie, a które warto poprawić!
- Aleksandra Klonowska – Szałek (Slowhop) – Jak tworzyć treści na portale rezerwacyjne

Poza indywidualnymi wystąpieniami, jednym z elementów konferencji był panel dyskusyjny, który poprowadził Piotr Zmyślony z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Na scenie pojawili się: Krystyna Święcicka (Wielkopolskie Towarzystwo Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej), Jarosław Lisiecki (LGD Gościnna Wielkopolska), Artur Pomianowski (Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna), Agnieszka Kowalska (Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna) i Jakub Feiga (Dolnośląska Organizacja Turystyczna). Eksperci dyskutowali o tym, w jaki sposób pandemia koronawirusa zmieniła sytuację na rynku turystycznym na obszarach wiejskich.

Konferencja Turysta 2021 była drugim takim wydarzeniem zorganizowanym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku. – Działalność w branży turystycznej wymaga sprawnego poruszania się w sferze szeroko rozumianej organizacji, promocji i stosunków międzyludzkich. Celem naszej konferencji nie jest przekazanie pełnej wiedzy na temat wszystkich poruszonych zagadnień. Wierzę natomiast, że nasi prelegenci zainspirowali wiele osób do nowych rozwiązań oraz czerpania z najlepszych praktyk a przede wszystkim dali naszym gościom motywacyjnego kopniaka do dalszej pracy, której efektem będzie rozwój turystyki w całym regionie – podsumowuje Artur Krysztofiak, dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Wydarzenie było częścią realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną projektu „Współpraca i dobre praktyki szansą na rozwój obszarów wiejskich” dofinansowanego ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Programu Technicznego PROW 2014-2020. Projekt miał charakter ponadregionalny i jego partnerami była także Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska”.

Konferencja zebrała w centrum konferencyjnym Novotel w Poznaniu 150 osób. Setki kolejnych zainteresowanych tematem przedstawicieli branży oglądało transmisję online z wydarzenia na facebookowym profilu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Większość tych wystąpień oraz bonusowe zakulisowe wywiady już wkrótce pojawią się na profilu WOT na YouTube.

Niektóre z omawianych zagadnień podczas konferencji już wkrótce przybliżymy też naszym czytelnikom na łamach portalu Pojezierze24.pl.


Fot. R. JagiełaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 176

 • 103
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 30
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 19
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 18
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 6
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

ReklamaC2 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB-3
ReklamaA2