ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Tajemniczy pałac Zakrzewo ponownie wypełnił się turystami

Wędrówki z historiąAktualności28 marca 2022, 0:30   red. Aleksandra Soberska1221 odsłon
Tajemniczy pałac Zakrzewo ponownie wypełnił się turystami
 fot. Aleksandra Soberska

Po weekendowym maratonie sprzed tygodnia, gdy odbyły się cztery kilkugodzinne wycieczki po zespole pałacowo-parkowym w Zakrzewie, w minioną niedzielę odbyło się jedno zwiedzanie. Do pałacu zawitali ci, którzy nie mogli być tydzień temu. W kameralnym gronie, przez blisko 4 godziny, Karol Soberski, dziennikarz, pisarz i eksplorator opowiadał o zagadkach pałacu, życiu i działalności jego budowniczego hr. Albina Węsierskiego oraz innych ciekawostkach pałacu i parku!

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym był Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

W niedzielę, 27 marca w samo południe odbyło się piąte – w ostatnim tygodniu – zwiedzanie pałacu w Zakrzewie. - Dzisiaj przybyło wiele osób, które przed tygodniem nie mogło uczestniczyć w zwiedzaniu pałacu. Cały czas mam sygnały, że jest ogromne zapotrzebowanie na zwiedzanie tej rezydencji, dlatego kolejna taka możliwość będzie w niedzielę, 10 kwietnia – mówi K. Soberski.

Trasa niedzielnego zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach - oczekiwali na losowanie upominków. Jest bowiem tradycją zwiedzań organizowanych przez K. Soberskiego w ramach cyklu „Wędrówki z historią”, że wśród uczestników rozlosowane zostają upominki – materiały promujące nasz region.

Na koniec chętni mogli nabyć książki K. Soberskiego, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.

K. Soberski dziękuje wszystkim uczestnikom z różnych stron Polski za przybycie, miłą atmosferę i świetnie spędzony czas! Serdeczne podziękowania składa firmie Poz Bruk Sp. z o.o. Poznańskie Nieruchomości Sp. J., właścicielowi pałacu za możliwość zwiedzania tej pięknej rezydencji i jej pełnomocnikowi Dianę Matłosz-Blige, za przygotowanie obiektu dla turystów.

Kolejna możliwość zwiedzania pałacu w Zakrzewie już w niedzielę, 10 kwietnia. Szczegóły i zapisy już wkrótce.

O wszystkich zwiedzaniach można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej soberski.pl.


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 163

 • 120
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 43
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3