ReklamaA1

„Sztuka użytkowa – batiki i biżuteria”

AktualnościWydarzenia i imprezy21 maja 2024, 13:00   red. - inf. prasowa391 odsłon
„Sztuka użytkowa – batiki i biżuteria”
 fot. Powiat Inowrocławski

Wystawa „Sztuka użytkowa – batiki i biżuteria” Małgorzaty Nijak-Kucharskiej zostanie otwarta w najbliższy czwartek, 23 maja o godz. 17.00 w Domu Rodziny Jana Kasprowicza w Szymborzu.

Małgorzata Nijak-Kucharska pochodzi z Inowrocławia. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Pracowała jako nauczyciel przedmiotów artystycznych w Szkole Podstawowej w Pieraniu, w Liceum Katolickim w Inowrocławiu, II LO im. Marii Konopnickiej, a do 2021 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, gdzie przez wiele lat prowadziła klasy z autorskim programem plastyki.

Zajmuje się malarstwem, batikiem oraz tworzy biżuterię. Projektowała również medale okazjonalne oraz wnętrza. Była dwukrotnie nagrodzona przez Prezydenta Miasta Inowrocławia z okazji Dnia Animatora Kultury. Prezentowała swoje prace na 8 wystawach indywidualnych (w tym 4 wystawy biżuterii) i 15 zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Obecnie studentka II roku Studium św. Hildegardy w Legnicy.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 154

 • 74
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 9
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 71
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3