ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Super weekend w pałacu w Zakrzewie!

Wędrówki z historiąFelieton21 marca 2022, 14:30   red. Karol Soberski1083 odsłon
Super weekend w pałacu w Zakrzewie!
 fot. Aleksandra Soberska

Miniony weekend na długo zapadnie mi w pamięć… Po dwóch latach oczekiwania wreszcie mogłem powrócić z wycieczkami do jednego z najbardziej tajemniczych pałaców w Wielkopolsce – zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko. Przez dwa dni zorganizowałem cztery zwiedzania tego pięknego obiektu. Przez blisko 14 godzin opowiadałem o dziejach pałacu w Zakrzewie, o dokonaniach jego twórcy hr. Albina Węsierskiego, o tajemnicach i skarbach tej rezydencji. Ale było warto…

Uśmiech zadowolenia, który widziałem na twarzach turystów z całej Polski, był wart tego czasu… Wszystkim, którzy przybyli do pałacu w Zakrzewie serdecznie dziękuję!

Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Murowana Goślina, Gniezno Nekla, Skoki, Kłecko, Mosina, Pobiedziska, Oborniki, Kutno, Sokolniki, Chojnice, Kiszkowo, Żnin, Toruń, Osiek, Więcbork, Jastrzębie Zdrój, Żary, Tarnowo Podgórne, Węgorzewo, Owieczki, Wągrowiec, Rybno Wielkie, Opole, Rogowo, Swarzędz, a nawet dalekie Indie! Z tych miejsc przyjechali turyści chcący zwiedzić pałac w Zakrzewie!

Te wielomiesięczne oczekiwanie na możliwość ponownego wejścia z turystami do pałacu w Zakrzewie zostało mi w ten weekend wynagrodzone. Te cztery grupy, które oprowadziłem, czyli w sumie 140 osób, były to osoby, które wiedziały czego oczekują. Nastrój, który turyści stworzyli, był wręcz rodzinny. Nie będę ukrywał, że cudownie się opowiada o historii osobom, które całym sobą chłoną tę wiedzę i dopytują o szczegóły. Był to miód na moje serce! Dlatego jeszcze raz wszystkim, którzy przybyli serdecznie dziękuję.

Czy pałac się zmienił przez te dwa lata zamknięcia? Tak, ale pozytywnie! Gdy po tych 2 latach wszedłem do parku, gdy przekroczyłem próg pałacu, poczułem – co może komuś wydać się śmieszne – że ten zespół pałacowo-parkowy czekał na ożywienie, na przybycie turystów! Gdy wraz z moją żoną Aleksandrą przygotowywaliśmy się do przyjazdu turystów, czuło się, iż pałac nie może się doczekać, by jego salony zapełniły się ludźmi… Ich brak sprawiał, że pałac umierał! A teraz zakrzewska rezydencja ponownie ożyła, jest pełna wigoru i magii…

Czytaj więcej – ciąg dalszy na stronie soberski.plJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 194

 • 145
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 49
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3