ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Spotkajmy się na Imieninach Miasta Gniezna!

Informacje lokalneAktualności17 kwietnia 2024, 19:00   red. - inf. prasowa411 odsłon
Spotkajmy się na Imieninach Miasta Gniezna!
 fot. nadesłane

Wielowiekowa tradycja, z jaką wiążą się Jarmarki Św. Wojciecha także w tym roku będzie kontynuowana. Podobnie jak w latach ubiegłych pod koniec kwietnia będziemy świętować Imieniny Miasta.

- Świętowanie w tym roku rozpocznie się nieco wcześniej, bo 23 kwietnia, kiedy o godzinie 13.30, w Starym Ratuszu rozpocznie się Uroczysta Sesja Rady Miasta. Jest to szczególny moment, kiedy możemy przyznać wyróżnienia dla zasłużonych mieszkańców naszego miasta – mówi Michał Powałowski, zastępca Prezydenta Miasta Gniezna. - Kulminacją naszego świętowania będzie oczywiście weekend 27-28 kwietnia, kiedy na ulicach centrum Gniezna, odbędzie się Jarmark św. Wojciecha. Wiem, że w tym roku pojawi się u nas niemal 250 wystawców, i jestem przekonany że na straganach z pysznymi miodami, chlebami, rękodziełem, biżuterią czy zabawkami każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku, w związku z ogromnym zainteresowaniem Jarmark został poszerzony o jedną ulicę – handel będzie więc odbywał się na ulicach Chrobrego, Łubieńskiego, Sienkiewicza i Mickiewicza i będzie trwał w sobotę od 9.00 do 20.00, w niedzielę natomiast od 9.00-18.00 – dodaje.

- Będzie coś dla starszych, ale jako MOK nie zapominamy także o dzieciach – oprócz stoisk z zabawkami i słodyczami podczas Jarmarku pojawi się strefa dmuchańców i karuzeli – mamy nadzieję sprawić radość najmłodszym – dopowiada Dariusz Pilak, dyrektor MOK. - Oprócz udziału w Jarmarku zachęcam także do wysłuchania chórów i zespołów, które wezmą udział w Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej Adalbertus, który towarzyszy nam już od 30 lat! Ponownie w tym roku wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem E ks. Abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski oraz Tomasza Budasza, Prezydenta Miasta Gniezna. Konkurs rozpocznie się 27 kwietnia, o godzinie 11.00 – dodaje.

Jak co roku, w lokalnych cukierniach będzie można zakupić Wojciacho.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 125

 • 82
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 9
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 22
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 12
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3