ReklamaA1

„Ślady” – niezwykła wystawa fotograficzna Radka Jaworskiego w pałacu w Czerniejewie

Z życia FundacjiAktualności20 kwietnia 2023, 9:00   red. Aleksandra Soberska1487 odsłon
„Ślady” – niezwykła wystawa fotograficzna Radka Jaworskiego w pałacu w Czerniejewie
 fot. Radek Jaworski

Znany jest kolejny punkt programu I Międzynarodowej Konferencji pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która odbędzie się 23 i 24 września 2023 r. w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Z każdym dniem napływają też potwierdzenie od zaproszonych prelegentów – obecnie znamy już 15 nazwisk. Wszystkich prelegentów poznamy pod koniec kwietnia. Dzisiaj przedstawiamy kolejny hit Konferencji –  wystawę Radka Jaworskiego, artysty fotografa, członka Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).

W przedsprzedaży (do 30 czerwca) można już nabywać wejściówki na I Międzynarodową Konferencję pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która 23 i 24 września odbędzie się w pałacu w Czerniejewie.

Cena wejściówki w przedsprzedaży (do 30 czerwca 2023 r.) wynosi: 50 zł od osoby na dwa dni Konferencji.

Wejściówki można nabyć poprzez formularz dostępny tutaj

Ilość miejsc ograniczona!!!

WAŻNE: - dzieci do lat 7 – wejście bezpłatne

UWAGA! Wejściówki niewykorzystane nie podlegają możliwości zwrotu!

O czym Konferencja?

Konferencja skupiać się będzie głównie na ziemiaństwie Wielkopolski i Kujaw, ale chcę ma pokazać ziemiaństwo w innych regionach Polski, także ziemiaństwo na Kresach oraz związki ziemian z Europą. W ramach konferencji odbędą się prelekcje zarówno o historii ziemiaństwa, o dziejach pałaców i dworów, o skradzionych dziełach sztuki, o obyczajach świątecznych w majątkach ziemskich, o współczesnych problemach potomków dawnych właścicieli ziemskich i o wszystkim tym, co związane jest z ziemiaństwem polskim i na ziemiach polskich.

Pomysłodawcą i organizatorem Konferencji jest Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, dokumentalista, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Więcej o organizatorze na soberski.pl.
W ramach Konferencji odbędą się prelekcje znanych i lubianych historyków, eksploratorów, archeologów, pisarzy i dziennikarzy z Polski i Europy, będą wystawy i panele dyskusyjne! Nie zabraknie też stoisk z książkami opowiadającymi o pałacach i dworach oraz stoisk z rękodziełem!

W programie Konferencji przewidziano także kilka wystaw. O jednej z nich już informowaliśmy:

A dzisiaj przedstawiamy kolejną ekspozycję, która zostanie zaprezentowana we wrześniu w pałacu w Czerniejewie.

„Ślady”  – wystawa fotograficzna Radka Jaworskiego

Dzisiaj przedstawiamy kolejny hit Konferencji –  wystawę Radka Jaworskiego, artysty fotografa, członka Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).

Czarno-białe fotografie zostały zrobione we wnętrzach pałacu w Jaszczurowej. Pusta przestrzeń stała się inspiracją dla wizualnego, poetyckiego eseju o opuszczonej przestrzeni, rzeźbionej przez czas.

Choć na zdjęciach nie ma ludzi to właśnie ślady ich obecności, jego dawnych mieszkańców, są tu najważniejsze. Subtelne, poetyckie kadry, chwytają szczególne chwile „tu i teraz”. Rejestrują zastaną rzeczywistość i przeistaczają się w narzędzie opowiadania.

Radek Jaworski – artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Fotografią zajmuje się od początku lat 90. XX w. Absolwent Kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończył Warszawską Szkołę Fotografii i Grafiki Projektowej. Dyplom w pracowni Fotografii Kreacyjnej Wojciecha Prażmowskiego. Fotoreporter Polskiej Agencji Fotografów „Forum”. Prace Radka Jaworskiego znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 201

 • 130
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 9
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 62
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3