ReklamaA1

Śladami Wiktora Zina i Szymona Kobylińskiego… Piotr Karsznia zabierze nas w świat „węgla i papieru”!

Z życia FundacjiAktualności4 czerwca 2023, 17:30   red. Karol Soberski1725 odsłon0 Komentarzy
Śladami Wiktora Zina i Szymona Kobylińskiego… Piotr Karsznia zabierze nas w świat „węgla i papieru”!
Piotr Karsznia -  fot. Karol Soberski

I Międzynarodowa Konferencja pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która odbędzie się 23 i 24 września 2023 r. w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, to kilkanaście prelekcji, kilka wystaw ale też goście specjalni. Dzisiaj zapowiedź jednego z takich gości specjalnych! Człowieka niezwykłego, obdarzonego wielkim talentem i charyzmą! Tym gościem będzie Piotr Karsznia artysta malarz, rysownik i dokumentalista programu TVP red. Adama Sikorskiego „Było... nie minęło”. Jego mentorem był prof. Wiktor Zin, a przyjaciółmi prof. Ludwik Maciąg i Szymon Kobyliński.

Piotr Karsznia, rysownik, twórca murali, autor książek, znawca historii militarnej, regionalista, członek Zarządu Stowarzyszenia „Wizna 1939”, ale przede wszystkim artysta malarz, rysownik i dokumentalista programu TVP red. Adama Sikorskiego „Było... nie minęło”.

Mentorem Piotra był prof. Wiktor Zin, a jego przyjaciółmi prof. Ludwik Maciąg (batalista i pejzażysta Polski) i Szymon Kobyliński, (grafik, rysownik, karykaturzysta).

Piotr – na specjalnym stoisku – zaprosi nas w świat „melodii węgla i papieru”! Uczestnicy spotkania z Piotrem będą mieli możliwość wysłuchania ciekawych opowieści. Piotr, poprzez przydrożne kapliczki, krzyże, wierzby i dwory, zabierze nas w świat wspomnień i snów o dawnej wsi. Piotr zabierze nas w świat, który zniknął wiele lat temu… Będzie to artystyczno-edukacyjny performance łączący rysunek z muzyką i opowieściami o dawnej Polsce… Jak mówi Piotr, powędrujemy śladami Wiktora Zina i Szymona Kobylińskiego.

Na stoisku będzie można nabyć książki Piotra, jak i jego rysunki, pocztówki, obrazy… Ale Piotr przygotowuje też niespodzianki dla tych, którzy zechcą wysłuchać jego opowieści…

Zapowiadają się dwa niezwykłe dni pełne historii, fantastycznych opowieści i „melodii węgla i papieru”!

Tymczasem zapraszamy do nabywania, w przedsprzedaży, wejściówek na Konferencję:

A już we wtorek przedstawimy oficjalny program Konferencji (w tym godziny wykładów), sylwetki wszystkich prelegentów, sylwetki prowadzących Konferencję oraz cały pakiet sześciu wystaw, które będą towarzyszyć Konferencji.


Fot. K. SoberskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 205

 • 159
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 43
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3