ReklamaA1

Sierpniowy urok pałacu w Zakrzewie

Wędrówki z historiąHistoria20 sierpnia 2022, 18:30   red. Aleksandra Soberska1030 odsłon0 Komentarzy
Sierpniowy urok pałacu w Zakrzewie
 fot. Aleksandra Soberska

Kraków, Szubin, Gniezno, Poznań czy Niechanowo - z tych miejscowości przyjechali dzisiaj turyści chcący zwiedzić pałac w Zakrzewie z Karolem Soberskim w roli przewodnika! Blisko 3,5 godziny trwało sobotnie zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko w Wielkopolsce! Była to przedostatnia taka możliwość w tegoroczne wakacje. W niedzielę, 21 sierpnia o godz. 11.00 ostatnia wakacyjna szansa by poznać tajemnice zakrzewskiej rezydencji.

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym był Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Trasa sobotniego zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach – wysłuchali opowieści K. Soberskiego o atrakcjach znajdujących się w okolicach pałacu w Zakrzewie.

Na koniec chętni mogli nabyć książki K. Soberskiego, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.

Kolejne, jednocześnie ostatnie w tegoroczne wakacje zwiedzanie pałacu w Zakrzewie już w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 11.00 - zapisy pod numerem telefonu: 515-980-504. Więcej szczegółów tutaj.

O wszystkich zwiedzaniach będzie można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej: soberski.pl.


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 238

 • 197
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 9
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 32
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3