ReklamaA1ReklamaA1-2

Rusza kolejna edycja konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”

Informacje lokalneBiznes - Inwestycje7 stycznia 2022, 12:00   red. Karol Soberski393 odsłon
Rusza kolejna edycja konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”
Łukasz Grabowski, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego fot. nadesłane

Trwa nabór do kolejnej, XII edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+. Na lokalne projekty związane z zagospodarowaniem przestrzeni, pielęgnowaniem dziedzictwa kulturowego oraz promocją tradycji można otrzymać dofinansowanie sięgające nawet 50 tys. zł.

– Konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś” od 12 lat wspiera wielkopolskie wsie i małe miasteczka w działaniach, związanych z lokalną odnową, w tym podniesieniem jakości życia  i integracją mieszkańców – mówi Łukasz Grabowski, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Z końcem grudnia ogłoszono kolejną, XII edycję konkursu, do której nabór już trwa. Do 7 lutego 2022 roku można zgłaszać swoje projekty z zakresu infrastruktury, a także zachowania, odtwarzania i promowania dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego bądź krajobrazowego oraz tradycji społeczności lokalnych. Konkurs organizowany jest w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”, dzięki któremu miejscowości w Wielkopolsce otrzymują dofinansowanie pokrywające maksymalnie 70% kosztów projektu, czyli nie mniej niż 10 tys. zł, ale nie więcej niż 50 tys. zł.

Dotychczas zrealizowano ponad 2000 projektów. Tylko w ubiegłorocznej edycji dofinansowanie otrzymało 137 z nich.

Jak podkreśla Łukasz Grabowski, radny Sejmiku: – Program cieszy dużym zainteresowaniem samorządów oraz sołectw. Sejmik Województwa Wielkopolskiego corocznie  zwiększa środki finansowe przeznaczone na konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

Konkurs kierowany jest do wsi i miasteczek do 5 tys. mieszkańców. Aby wziąć w nim udział dane sołectwo lub gmina musi uczestniczyć w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”.Gmina może zgłosić trzy wnioski, natomiast w danej miejscowości wsparcie przysługuje na jeden projekt.

Szczegółowe informacje dostępne są na podstronie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.umww.pl oraz www.wow.umww.pl. Tam dostępne są również niezbędne formularze.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 101

 • 33
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 67
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

ReklamaC1

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4