ReklamaA1ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Rozmawiali o przyszłości Małej Wełny

AktualnościPrzyrodaInformacje z powiatu gnieźnieńskiego19 października 2021, 13:30   red. Karol Soberski/inf. prasowa481 odsłon
Rozmawiali o przyszłości Małej Wełny
 fot. Gmina Rogoźno

W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rogoźnie odbyło się spotkanie robocze zorganizowane przez burmistrza Rogoźna oraz burmistrza Miasta i Gminy Skoki, adresowane do instytucji i gmin zlewni rzeki Mała Wełna, dotyczące podjęcia wspólnych działań na rzecz rekultywacji wód, w tym rozwiązywania problemu suszy oraz retencji.

Celem spotkania było zintegrowanie działań samorządów oraz instytucji związanych z rolnictwem, ochroną środowiska oraz gospodarką wodną, na rzecz ochrony środowiska, podjęcie inicjatyw zmierzających do poprawy stanu środowiska naturalnego, ochrony różnorodności biologicznej oraz wspieranie inwestycji w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Zgromadzeni szczegółowo omówili zakres problematyki skoncentrowany na zlewni Małej Wełny. Przedstawiciele poszczególnych jednostek i gmin wypowiedzieli się na temat najpoważniejszych problemów i wyzwań związanych z gospodarką wodną, przeciwdziałaniem suszy oraz poprawą i utrzymaniem dobrej jakości wód powierzchniowych zarówno rzeki Małej Wełny, jak i jezior, przez które ona przepływa.

Efektem przeprowadzonych rozmów było podjęcie woli współpracy w celu sformułowania wstępnej inicjatywy wspólnego działania w powyższych sprawach, a także spójnego zdefiniowania problemów i poszukiwania rozwiązań.

W odpowiedzi na zaproszenie organizatorów przybyli liczni goście zainteresowani tematyką spotkania, wśród nich: Bogdan Fleming, dyrektor poznańskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Sławomir Kołacz, nadleśniczy Nadleśnictwa Durowo, Robert Zaganiaczyk, przedstawiciel Nadleśnictwa Łopuchówko, Arkadiusz Koza, dyrektor Zarządu Zlewni Wód Polskich w Poznaniu, Bogdan Filip, inspektor Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Pile, Rafał Skweres, przedstawiciel Gminy Gniezno,  Dawid Braciszewski, przedstawiciel Gminy Kłecko, Ewelina Bogajewska, przedstawiciel Gminy Mieleszyn oraz organizatorzy: Tadeusz Kłos, burmistrz Miasta i Gminy Skoki i Roman Szuberski, burmistrz Rogoźna.


(źródło: Gmina Rogoźno)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 165

 • 83
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 9
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 73
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC2 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2