ReklamaA1 - baner

Restauratorzy z Obornik będą zwolnieni z części opłat

Aktualności2 marca 2021, 10:00   red. Karol Soberski/inf. prasowa1693 odsłon4 Komentarzy
Restauratorzy z Obornik będą zwolnieni z części opłat
 fot. pixabay

Nie ma wątpliwości, że jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię branż jest gastronomia. Rozwijający się do niedawna dynamicznie rynek restauracyjno-cateringowy został całkowicie zablokowany przez restrykcje. Zakaz organizacji imprez, zamknięte lokale – dziś nikt nie ma wątpliwości, że powrót do dotychczasowej kondycji nie będzie łatwy.

Trudna sytuacja dotyczy przedsiębiorców w całej Polsce, nie inaczej jest niestety również w Obornikach. Obok problemu obojętnie nie przechodzą władze miejskie Obornik.

Podczas zdalnej sesji 24 lutego radni radni podjęli uchwałę przygotowaną przez burmistrza Obornik Tomasza Szramę w sprawie zwolnienia z części opłaty należnej za rok 2021 za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Gminy Oborniki.

Teraz każdy grosz jest na wagę złota – potwierdzają właściciele gastronomii, którzy już dziś zapowiadają, ze chętnie skorzystają ze zwolnień.

– Gdy restauracje są zamknięte, lub oferują jedynie dania na wynos, nie ma wesel i imprez okolicznościowych sprzedaż alkoholu w lokalach praktycznie nie istnieje. Dlatego oczywistym stało się dla nas zwolnienie przedsiębiorców i tak borykających się z problemami, z kolejnych rat opłat za sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia na miejscu. Mamy nadzieję, że pozwoli im to szybciej stanąć na nogi, gdy tylko rzeczywistość wróci do normalności – mówi Tomasz Szrama, burmistrz Obornik.


(źródło: oborniki.pl)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 255

 • 196
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 42
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 17
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 baner
ReklamaA2 - baner