ReklamaA1-3

Rajd Mikołajkowy przeszedł z Gniezna do Gębarzewa

AktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego7 grudnia 2021, 10:00   red. Karol Soberski/inf. prasowa642 odsłon
Rajd Mikołajkowy przeszedł z Gniezna do Gębarzewa
 fot. nadesłane

W niedzielny poranek, 5 grudnia odbył się XII Rajd Mikołajkowy organizowany przez gnieźnieński oddział PTTK przy współpracy z Radą Sołecką Sołectwa Gębarzewo. Turyści wspólnie spotkali się przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Gnieźnie, przy którym znajdował się początek trasy rajdowej.

Wszystkich zebranych przywitał przebrany za Mikołaja Komandor Rajdu Tomasz Ryszczuk. Uczestnicy rajdu również nie zawiedli i w większości posiadali element odzieży nawiązującej do świąt. Przeważały oczywiście mikołajowe czapeczki.

Trasa wiodła ul. Południową dalej obok Zakładu Karnego przez Gębarzewko do mety rajdu zorganizowanej na świetlicy wiejskiej w Gębarzewie. Po takim śnieżnym spacerze na uczestników czekała ciepła kiełbasa, herbata przygotowana przez panie Justynę Nowicką i Edytę Kasprzak.

W świetlicy przy palącym się ogniu w kominku dla chętnych odbyły się warsztaty z piernikiem w roli głównej. Każdy mógł z ciasta piernikowego wykroić sobie piernika, którego po wypieczeniu mógł zabrać ze sobą do domu.

Miłym akcentem dla wszystkich okazała się scenka bożonarodzeniowa gdzie zebranym pani fotograf Aneta Zych wykonywała pamiątkowe zdjęcia.

Każdy uczestnik otrzymał również słodycze ufundowane przez Sylwię Wierzbińską i Edwarda Polańskiego.

Organizatorami rajdu byli: komandor rajdu Tomasz Ryszczuk, kierownik mety Edward Polański, sekretariat: Katarzyna Tubacka, kierownik trasy Magdalena Zbiranek, punkt weryfikacyjny: Krystyna Sarnowska.

– Dziękują bardzo wszystkim za uczestnictwo w rajdzie. Dziękujemy również pani Janinie Wierzbińskiej, Justynie Nowickiej, Edycie Kasprzak, Anecie Zych, Katarzynie Zych, Karolinie i Piotrowi Koperskim za pomoc przy organizacji rajdu. Zapraszamy na kolejne rajdy organizowane przez PTTK Gniezno – mówi Tomasz Ryszczuk, komandor Rajdu.


Fot. T. Ryszczuk/PTTKJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 115

 • 49
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 10
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 56
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2