ReklamaA1 - banerReklamaA1-2 - baner

Punkt Informacji Turystycznej w Żninie w nowej odsłonie

AktualnościAtrakcje turystyczne30 kwietnia 2021, 18:30   red. Joanna Bejma762 odsłon
Punkt Informacji Turystycznej w Żninie w nowej odsłonie
 fot. Joanna Bejma

Punkt Informacji Turystycznej, który swoją siedzibę ma przy żnińskim Placu Wolności 20a wznawia swoją działalność. W trakcie kilku ostatnich miesięcy, kiedy punkt był zamknięty, przeprowadzono tu kapitalny remont. W nowoczesnej odsłonie oficjalnie otwiera się jutro, 1 maja.

Punkt został otwarty jesienią 2007 roku, ale w końcu przyszedł czas na zupełnie nową odsłonę – mówi Monika Andruszkiewicz z Wydziału Promocji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Żninie. – Zamknęliśmy go 1 grudnia ubiegłego roku i przeprowadziliśmy kapitalny remont – dodaje.

Zmieniło się wszystko od paneli na podłodze, koloru ścian, drzwi po wyposażenie. Lada chwila pojawi się jeszcze stolik wraz z krzesłami. Remont lokalu przeprowadziła gmina Żnin, a powiat żniński zadbał o jego wyposażenie.

Turyści, którzy trafiają do Żnina w nowo przygotowanym dla nich punkcie mogą zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne materiały. Jest tu całe mnóstwo folderów, albumów i gadżetów związanych z Pałukami. – Zbieramy wszelkie materiały z terenu historycznych Pałuk. To, że punkt znajduje się w Żninie, nie oznacza że ograniczamy się tylko do  żnińskiej oferty. Znajdziemy tu oczywiście także informacje o ciekawostkach turystycznych, hotelowych czy restauracyjnych także z Kcyni i Szubina. Posiadamy również materiały związane z Wągrowcem i tą częścią Wielkopolski, gminami ościennymi i takimi miastami jak Inowrocław, Bydgoszcz i Toruń – dodaje.

Jak widać, odwiedzając Punkt Informacji Turystycznej w Żninie zapoznamy się i otrzymamy wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym swobodnie możemy podróżować po Pałukach. Warto dodać, że nie zapomniano o turystach zagranicznych. Oni o Pałukach w pigułce mogą poczytać w specjalnie przygotowanych folderach w językach angielskim i niemieckim.  

W maju i czerwcu biuro mieszczące się przy żnińskim Placu Wolności 20a będzie nieczynne w poniedziałki. Od wtorku do piątku zaprasza w godz. od 8.00 do 16.00, a w soboty, niedziele i święta w godz. od 10.00 do 15.00.


Fot. J. BejmaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 180

 • 96
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 22
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 62
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 baner
ReklamaA2 - baner