ReklamaA1

Powrót do pałacu w Zakrzewie

Wędrówki z historiąFelieton15 marca 2022, 13:15   red. Karol Soberski1222 odsłon
Powrót do pałacu w Zakrzewie
 fot. Aleksandra Soberska

Już tylko 3 dni dzielą mnie od powrotu z turystami do pięknego zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko w Wielkopolsce! I jedynego takiego w Europie! Pierwszą – po dwóch latach przerwy – grupę oprowadzę po dziejach tej niezwykłej rezydencji już w sobotę, 19 marca o godz. 10.00! Potem kolejne zwiedzania o 15.00, nocne o godz. 22.00 i w niedzielę, 20 marca o godz. 12.00. Pałac w Zakrzewie to jeden z najbardziej tajemniczych pałaców w Polsce! Zapraszam do pałacu w Zakrzewie! Są jeszcze wolne miejsca!

Nie będę ukrywał, że powrót po dwóch latach do pałacu w Zakrzewie jest dla mnie ważny, ponieważ w tym roku, o czym już wspominałem, mija 10 lat jak oprowadzam turystów po najciekawszych miejscach w naszym regionie. A ta moja przygoda zaczęła się właśnie w pałacu w Zakrzewie w 2012 roku!

I co muszę podkreślić – jestem jedynym przewodnikiem, który oprowadzał przez ostatnie 10 lat (z 2-letnią przerwą na pandemię) po zespole pałacowo-parkowym w Zakrzewie. Jedynym, który miał zgodę poprzedniego właściciela i który ma zgodę obecnego właściciela, dzięki temu turyści mogą zobaczyć tę unikatową rezydencję!

W tym czasie pałac pokazałem blisko 7 tys. turystom z całej Polski, ale też z Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Ukrainy, Anglii, Norwegii, Francji, a nawet z dalekiej Australii.

Tegoroczne zwiedzania pałacu w Zakrzewie będą też wyjątkowe, ponieważ w tym roku mija 150 lat od wybudowania pałacu. A także dlatego, że pałac przez ostatnie dwa lata był zamknięty dla turystów...

Czytaj więcej – ciąg dalszy na stronie soberski.plJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 256

 • 172
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 79
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3