ReklamaA1-2ReklamaA1-3

„Powrót do gwiazd” - nowa płyta 19-letniego gnieźnianin, Jakuba Grzechowiaka!

Informacje lokalneAktualności12 kwietnia 2024, 9:00   red. - inf. prasowa526 odsłon
„Powrót do gwiazd” - nowa płyta 19-letniego gnieźnianin, Jakuba Grzechowiaka!
 fot. nadesłane

Już 20 kwietnia premierę będzie miała płyta pt. „Powrót do gwiazd”, którą 19-letni gnieźnian Jakub Grzechowiak nagrał wraz z Sławkiem Bernym, perkusistą, który grał m.in z Grzegorzem Turnauem, Adamem Sztabą, czy Edytą Bartosiewicz. Płyta zabiera słuchaczy w podróż do najdalszych zakątków galaktyki: każdy utwór portretuje inne wydarzenia i miejsca z przestrzeni kosmicznej.

„Powrót do gwiazd” to album skomponowany przez 19-letniego gnieźnianina, Jakuba Grzechowiaka, we współpracy z uznanym polskim perkusistą Sławkiem Bernym. Wykonany i nagrany został latem 2023 roku podczas koncertu w chorzowskim planetarium. Płyta zabiera słuchaczy w podróż do najdalszych zakątków galaktyki: każdy utwór portretuje inne wydarzenia i miejsca z przestrzeni kosmicznej.

W albumie usłyszeć można syntezatory analogowe, gdzieniegdzie pojawiają się też gitary. Rytmicznie zaś, wszystko spojone jest perkusjonaliami Sławka Bernego, który wniósł do utworów ogrom dynamiki i powietrza.

Tytuły utworów:
1. „Gwiazdy”
2. „Per aspera”
3. „ad astra”
4. „Zaćmienie”
5. „Groove nie z tej planety”
6. „Wschody i zachody”
7. „Powrót do gwiazd”

Tę płytę musi mieć każdy miłośnik muzyki elektronicznej!

O twórcach płyty

Sławomir Berny (ur. 6 października 1968) – polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby, projektu Śrubki. Od 1987 współpracował z teatrami krakowskimi, w latach 1987-1992 z Filharmonią Krakowską. W 1991 uzyskał dyplom w klasie instrumentów perkusyjnych Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1987 grał w zespole Over time, w latach 1990-2000 występował w zespole Marka Grechuty, od 1992 współpracuje z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, od 1993 z Grzegorzem Turnauem, od 1994 jest artystą Piwnicy pod Baranami.

Jakub Grzechowiak (ur. 15 października 2004) - gnieźnieński producent muzyczny, multiinstrumentalista. Członek zespołu Pere-Lachaise, Me and Her, WIWI. Współpracował z Tomaszem Pauszkiem, Sławkiem Bernym, Gauravem Chatterji (przy bollywoodzkim filmie „Dobaaraa"). Laureat stypendium artystycznego Enea Akademia Talentó. W wieku 14 lat zajął drugie miejsce w konkursie dla kompozytorów muzyki elektronicznej podczas CEMF 2019.


Fot. nadesłaneJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 108

 • 80
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 28
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3