ReklamaA1ReklamaA1-2

Powróćmy nad jeziora...

Atrakcje turystycznePrzyrodaInformacje z powiatu gnieźnieńskiego5 maja 2022, 12:00   red. Karol Soberski1356 odsłon
Powróćmy nad jeziora...
 fot. Karol Soberski

Lato zbliża się wielkimi krokami. I wkrótce na dobre zacznie się kolejny letni sezon turystyczny. Jaki będzie ten sezon nad jeziorami na Pojezierzu Gnieźnieńskim? Wybraliśmy się nad jeden z piękniejszych akwenów w powiecie gnieźnieńskim – nad Jezioro Kłeckie. Odwiedziliśmy dwa miejsca, gdzie w sezonie przebywa najwięcej turystów: Borzątew i kąpielisko w Kłecku.

Najpierw pojechaliśmy do perełki regionu, czyli do Borzątwi. Jak tam byliśmy, Camping przygotowywał się do sezonu. Poszliśmy więc na spacer wzdłuż brzegu Jeziora Kłeckiego. I jakie było nasze zaskoczenie, gdy po około 200 metrach trafiliśmy… na ogrodzenie! Okazało się, że to teren prywatny i nie ma szans dalszego spaceru wzdłuż brzegu. Trzeba było powrócić i wyjść na leśną drogę, którą po kilkuset metrach można było obejść ogrodzony teren i zejść ponownie nad brzeg jeziora…

Ale nie szliśmy dalej, tylko zawróciliśmy i udaliśmy się do centrum wsi Borzątew. A tam kolejne niezwykły widok – dwa dosyć duże stawy, które graniczą z Jeziorem Kłeckim. Do tego groble i ciekawy klimat. Ma się wrażenie, że wkrótce na te stawy wpłyną żaglówki i w Borzątwi powstanie zatoka z portem/przystanią dla miłośników żeglarstwa!

Z Borzątwi pojechaliśmy do Kłecka, na tamtejsze kąpielisko. Tutaj sezon ruszy dopiero 1 lipca i na razie wszystko jest „uśpione”. Kłeckie kąpielisko jest jednym z najchętniej obleganych w powiecie gnieźnieńskim. Do tego sąsiadujące z kąpieliskiem gminne pole biwakowe i znajdujące się niedaleko prywatne Biwakowiska przyciągają co roku rzesze turystów.

Gdy do tego dodamy, że wkrótce rozpoczną się prace przy unowocześnianiu infrastruktury na kłeckim kąpielisku i w jego otoczeniu, to zyskamy nowoczesne miejsce wypoczynku, nowoczesne miejsce przyjazne turystom.

A jak te tereny wyglądają jeszcze przed sezonem? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Fot. K. SoberskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 158

 • 91
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 9
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 58
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2