ReklamaA1 - baner

Powrócą kolejowe połączenia pasażerskie na linii Inowrocław – Barcin przez Pakość?

Biznes - InwestycjeAktualności15 września 2020, 8:00   red. 496 odsłon
Powrócą kolejowe połączenia pasażerskie na linii Inowrocław – Barcin przez Pakość?
 fot. Karol Soberski

Michał Pęziak, burmistrz Barcina i Zygmunt Groń, burmistrz Pakości podpisali list intencyjny, w którym zadeklarowali podjęcie wspólnych działań na rzecz ponownego uruchomienia kolejowych połączeń pasażerskich na linii Inowrocław – Barcin przez Pakość a docelowo na linii Inowrocław – Żnin.

W prowadzanych od czerwca br. rozmowach na temat kolei, uczestniczył poseł Piotr Król, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury i inicjator przedsięwzięcia Marek Knop, radny Powiatu Inowrocławskiego W sprawę zaangażował się także poseł Łukasz Schreiber, Minister-Członek Rady Ministrów i Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

W ostatnim spotkaniu samorządowców uczestniczył przedstawiciel Gminy Żnin. W efekcie wniosek do programu rządowego KOLEJ + został złożony przez Gminę Żnin – jedyną na terenie Powiatu Żnińskiego, w której, zgodnie z zasadami, leży miasto liczące powyżej 10 tys. mieszkańców. Samorządowcy Barcina, Pakości i Żnina czekają teraz na rozstrzygnięcie naboru wniosków do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej +.

Przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii kolejowej nr 206 z Inowrocławia do Żnina ułatwiłoby mieszkańcom dojazd do miast powiatowych i wojewódzkich w regionie. Z tego połączenia skorzystaliby zapewne również turyści odwiedzający ten region.


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner
ReklamaA3 - baner