ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Powiat Gnieźnieński uczcił 20 lat polsko-niemieckiej współpracy

Informacje z powiatu gnieźnieńskiego19 września 2023, 14:45   red. - inf. prasowa488 odsłon
Powiat Gnieźnieński uczcił 20 lat polsko-niemieckiej współpracy
 fot. Powiat Gnieźnieński

W dniach 15-16 września w Luckenwalde i na terenie lotniska w Schönhagen, uroczyście świętowano 30-lecie Powiatu Teltow-Flaeming oraz 20-lecie współpracy niemieckiego samorządu z Powiatem Gnieźnieńskim. Z kolei 16 września, w Zamku Trebnitz obchodzono 20-lecie współpracy Kraju Związkowego Branderburgia z Województwem Wielkopolskim. W wydarzeniach udział brali przedstawiciele Powiatu Gnieźnieńskiego.

Na zaproszenia Starosty Kornelii Wehlan, w oficjalnych obchodach 30-lecia Powiatu Teltow-Flaeming uczestniczyli: Piotr Gruszczyński - starosta gnieźnieński, Dariusz Pilak - przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Jacek Kowalski – wiceprzewodniczący Rady, starosta gnieźnieński w II kadencji samorządu powiatowego. Przedstawiciele Powiatu Gnieźnieńskiego, przekazali partnerom z Teltow-Flaeming najlepsze gratulacje, wraz ze szczególnymi podziękowaniami za 20 lat wspólnych działań na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego obu samorządów.

Z kolei 16 września, Anna Jung – wicestarosta gnieźnieński oraz dr inż. Renata Rasińska – dyrektor Centrum Usług Wspólnych gościły w Schloß Trebnitz Bildungs - und Begegnungszentrum e.V. w Brandenburgii biorąc udział w festynie jesiennym „Herbstfest 2023”, organizowanym w ramach obchodów 20-lecia współpracy Kraju Związkowego Branderburgia z Województwem Wielkopolskim.

Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja dobrych praktyk polsko-niemieckich oraz dyskusja na temat kierunków rozwoju polsko-niemieckiej współpracy. Warto podkreślić, iż w trakcie festynu tworzona była przez jego uczestników i Malarzy Ulotnych z Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie wielokulturowa mandala.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 88

 • 24
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 8
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 19
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 15
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 17
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3