ReklamaA1ReklamaA1-2

Ponad miesiąc z letnimi basenami w Gnieźnie

Informacje lokalneAktualności14 września 2021, 17:00   red. - inf. prasowa435 odsłon
Ponad miesiąc z letnimi basenami w Gnieźnie
 fot. gniezno.eu

Trzeciego sierpnia otwarte zostały wreszcie letnie baseny w Gnieźnie. Niestety niemal miesiąc po planowanym terminie. Problemy z głównym wykonawcą i zakończeniem inwestycji sprawiły, że tylko część mieszkańców mogła skorzystać z nowych pływalni. Pomimo tych trudności, z kąpieli i wypoczynku na otwartych basenach skorzystało ponad 9 tys. osób.

To naprawdę niezłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że ograniczenia pandemiczne pozwoliły wypełnić nowy obiekt przy ulicy Spokojnej jedynie w 75 proc..

- W pogodne dni notowaliśmy na obiekcie obecność około tysiąca osób. Kiedy nie było pogody wówczas frekwencja spadała, ale zawsze ktoś korzystał z kąpieli. Dopiero załamanie pogody spowodowało, że na basenach nie było nikogo. Na tym polega urok odkrytych basenów – mówi Jacek Mańkowski, dyrektor GOSiR-u, odpowiedzialnego za obsługę tego obiektu.

Na basenach otwartych w Gnieźnie, bez obostrzeń pandemicznych, w jednej chwili może przebywać do 260 osób. Na terenie obiektu zlokalizowanego w bliskim sąsiedztwie dwóch hal sportowych, znajdują się trzy niecki basenowe, zjeżdżalnia dla dzieci, pomieszczenia sanitarne, szatnie, a nawet punkt gastronomiczny. W tym roku ze względu na problemy z głównym wykonawcą i opóźnienie z uruchomienie basenów wstęp był darmowy. W przyszłym roku można spodziewać się drobnych opłat, ale wszystko w granicach rozsądku.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 169

 • 123
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 40
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 6
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3
ReklamaA2