ReklamaA1ReklamaA1-2

Pomóżmy Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Leśniewie!

Informacje lokalneAktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego14 maja 2023, 16:30   red. Karol Soberski/inf. prasowa2605 odsłon
Pomóżmy Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Leśniewie!
 fot. Stowarzyszenie Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej

Stowarzyszenie Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Leśniewie w gminie Łubowo (powiat gnieźnieński) od kilku lat zajmuje się hipoterapią z elementami fizjoterapii przy udziale koni dla dzieci z niepełnosprawnościami zarówno ruchowymi jak intelektualnymi.

Wszystkie konie, które z nami pracują są zwierzętami wyrwanymi spod noża rzeźnika. Dzięki wieloletniej pracy udało się przywrócić ich zaufanie do człowieka na tyle, że w tej chwili są końmi terapeutycznymi. W naszym ośrodku przebywają również przygarnięte z ulicy psy i koty, które również dzięki miłości okazanej przez nas opiekunów oraz dzieci, które biorą udział w zajęciach terapeutycznych potrafiły po raz kolejny uwierzyć w dobro człowieka.

Nadchodzi taki czas w życiu człowieka, że podjęta decyzja zależy od tego, czy być i czy przetrwać. Idea Stowarzyszenia tworzona była z myślą o zwierzętach, które człowiek wykorzystał, skrzywdził i porzucił. My je pokochaliśmy i daliśmy to, co człowiek odebrał. Godność i poczucie bezpieczeństwa.

- Kochani po raz kolejny przychodzi nam zmierzyć sie z trudnościami. I prosić was o pomoc! Dzięki Wam kochani darczyńcy jesteśmy! Opieka weterynaryjna, obsługa kowala, zakup specjalistycznych paszy i suplementów do naszych zwierząt to naprawdę tylko nie które trudności z jakimi zmierzamy się codziennie - mówi Anna Najkowska, szefowa Centrum. - Kochani kończy nam siano i słoma, pilnie potrzebujemy zakupić! To co udało się nam zakupić z ostatniej zbiorki, wystarczy nam do końca marca. Zbyt duży wzrost cen siana i słomy nas bardzo przybił. Ale nie podajemy się walczymy, dla tych naszych kochanych włochaczy walczymy! Moi drodzy, bez Was nie damy rady! Prosimy o pomoc! Sami sobie z nimi nie poradzimy - dodaje A. Najkowska.

Pomóżmy Centrum!

Wpłat można dokonywać tutaj.


Fot. Stowarzyszenie Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej



Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

 • 27
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 11
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 30
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3