ReklamaA-1ReklamaA1-2

Polska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku

AktualnościArtykuł promocyjny30 stycznia 2022, 10:00   red. - art. promocyjny1400 odsłon
Polska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku
 fot. nadesłane

Niedługo w Pekinie ruszają Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Program ZIO jest wyjątkowy. Z powodu wydarzenia możemy liczyć na błyskawiczny wzrostu liczby zakładów specjalnych w serwisach operatorów hazardowych. Pierwsze oferty można natrafić u legalnych bukmacherów już dziś. Jednym z podobnych portalów jest Vulkan.bet. Bukmacher oferuje typerom bogatą paletę zakładów na sporty i atrakcyjne nagrody dla nowicjuszy.

Ponadto, w witrynie bukmachera VulkanBet można obstawiać ponad kilkadziesiąt różnych konkurencji. Dodatkowo operator oferuje typerom dobre kursy bukmacherskie na typowanie ulubionych dyscyplin zimowych. Możemy również spodziewać się specjalnych nagród dedykowanych Igrzyskom Olimpijskim. Warto więc, przed założeniem konta w serwisie sprawdzić sekcję z bonusami.

Jakie dyscypliny sportowe uprawiają Polacy – co możemy typować na ZIO

Tylko 7% polskich obywateli uprawia sporty zimowe, w tym 26% jeździ na łyżwach, a 75% jeździ na nartach. Natomiast prawie 47% Polaków interesuje się sportami zimowymi. Jeśli chodzi o obstawianie, to wśród hazardzistów przeważają mężczyźni.

Pekin zostanie gospodarzem zawodów w czternastu dyscyplinach zimowych. Możemy obstawiać zakłady bukmacherskie skoki narciarskie i inne dyscypliny sportowe, takie jak np. skeleton, hokej, biathlon, bobsleje, saneczkarstwo, alpejskie narciarstwo, curling,  jazdę na łyżwach na krótkim torze, łyżwiarstwo figurowe, freestyle, kombinację norweską, narciarstwo biegowe oraz snowboard.

Do tego, w 2022 r. pojawią się nowe dyscypliny. Chodzi o bobsleje singli kobiet,  zawody drużynowe mieszane freestyle, short track, mieszane zawody drużynowe snowboard cross, mieszkalne zawody drużynowe w skokach narciarskich, big air w stylu dowolnym kobiet i mężczyzn.

Polska i jej szanse na złote medale na ZIO 2022 r.

W 2014 reprezentanci z RP zdobyli medale w 3 dyscyplinach sportowych: biegi narciarskie, a także skoki narciarskie oraz łyżwiarstwo szybkie. Natomiast na ZIO w Pyeongchangu w 2018 r. polscy zawodnicy uzyskali medale tylko w 1 dyscyplinie – skokach narciarskich.

Według wyliczeń renomowanego portalu "Gracenote", który specjalizuje się w analizie szans medalowych, żaden z zawodników z Polski nie dostanie złotego medalu na ZIO 2022. Jak wygląda ranking faworytów:

 1. Najwyżej oceniana jest szansa na zdobycie wygranej z Norwegią. Wedle przewidywań reprezentacja tego kraju zdobędzie na ZIO 41 medali, w tym też ok. 25 złotych.
 2. Na 2 miejscu mogą okazać się Niemcy.
 3. Na 3 miejscu mogą okazać Stany Zjednoczone.

Jak widać, w przedstawionym rankingu nie ma Polski. Według  platformy "Gracenote" Polska zajmie tylko 20 miejsce. Reprezentacja naszego kraju na olimpiadzie zdobędzie tylko trzy srebrne medale.

Zakłady bukmacherskie na ZIO 2022 r. w Pekinie

Zakłady sportowe na olimpiadę można obstawiać na stronach wielu wiarygodnych bukmacherów. Igrzyska Olimpijskie 2022 staną się jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie sportów zimowych. Z racji tego oferta bukmacherów w tym obszarze wzrasta już dziś. Impreza przyciągnie przed ekrany miliony widzów. Organizatorzy zakładów wzajemnych w Polsce i operatorzy zagraniczni też skorzystają na tym, ponieważ jest to dla nich największa szansa na zdobycie nowych klientów.

Zanim zaczniemy obstawiać zakłady ZIO, zaleca się sprawdzić oferty nagród bonusowych danego bukmachera. Zwiększa to szanse graczy na zgarnięcie wygranej. Paleta profitów operatorów hazardowych w tym zakresie wzrasta ze zbliżeniem imprezy. Typerzy, uwielbiające zakłady na żywo online ( https://vulkan36.bet/pl/sports/live-matches ), także nie rozczarują dlatego, że renomowani bukmacherzy mają do zaoferowania możliwość wytypowania zakładów live na spoty zimowe i oferują graczom wysokie kursy.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 98

 • 64
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 33
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3