ReklamaA1 - banerReklamaA1-2 - baner

Pojezierze24.pl ma już rok! Spełniłem swoje marzenie…

AktualnościFelieton9 czerwca 2021, 12:00   red. Karol Soberski1167 odsłon
Pojezierze24.pl ma już rok! Spełniłem swoje marzenie…
Karol Soberski, redaktor naczelny portalu - fot. Michał Glanc

Dokładnie rok temu, 9 czerwca o godz. 12.00, na łamach portalu informacjelokalne.pl napisałem „Przychodzi taki czas, gdy człowiek dojrzewa i chce spełniać swoje marzenia poprzez rozwój portalu. I taki dzień właśnie nadszedł. Dzisiejszy dzień, to jest ostatni dzień portalu informacjelokalne.pl w dotychczasowej formule. Już za chwilę rozszerzymy naszą działalność na znacznie większym obszarze”. Kilka minut później w miejsce portalu informacjelokalne.pl pojawił się portal Pojezierze24.pl, który swoim zasięgiem obejmuje 60 gmin i 10 powiatów Wielkopolski i Kujaw.

Projekt zbudowania serwisu turystycznego, który poświęcony byłby Pojezierzu Gnieźnieńskiemu, jego atrakcjom turystycznym, skarbom i tajemnicom, zapomnianym wydarzeniom oraz unikatowym miejscom, leżącym w gminach i powiatach między Poznaniem a Bydgoszczą, w mojej głowie narodził się wiele lat temu... Był marzeniem...

Był to pomysł, by zbudować portal turystyczny, który będzie płaszczyzną wymiany informacji z zakresu historii i turystyki. Założenie było takie, by turyści z różnych stron Polski wybierający się na ziemie związane z początkiem Państwa Polskiego, z Powstaniem Wielkopolskim, czy z patriotycznie nastawionym ziemiaństwem XIX wieku lub okresu międzywojennego, w region bogaty w atrakcje turystyczne, mogli w jednym miejscu znaleźć zarówno bazę noclegową i gastronomiczną, wykaz muzeów, atrakcje które warto zobaczyć, jak również kalendarz imprez które w trakcie ich pobytu w tym regionie będą się odbywać. By nie musieli tego szukać na wielu portalach internetowych, a mieli to w jednym miejscu.

Taki portal – w myśl hasła „Na wakacje, na weekend, na wycieczkę” – miał być całorocznym serwisem informacyjnym i praktycznym przewodnikiem po ziemiach leżących między Poznaniem a Bydgoszczą.

I takie marzenie rok temu zrealizowałem! Portal Pojezierze24.pl wystartował 9 czerwca 2020 roku.

Portal Pojezierze24.pl promuje wszystkie gminy z powiatów wielkopolskich: gnieźnieńskiego, wągrowieckiego, obornickiego, wrzesińskiego, słupeckiego i kilka gmin z powiatu poznańskiego (Murowana Goślina, Czerwonak, Pobiedziska, Swarzędz, Kostrzyn i Kleszczewo) oraz gminy z Kujawsko-Pomorskiego z powiatów: mogileńskiego, żnińskiego, inowrocławskiego oraz dwie gminy z powiatu nakielskiego: Kcynia i Szubin.

Tym samym oddaliśmy do Waszej dyspozycji najbardziej rozbudowany serwis o Pojezierzu Gnieźnieńskim, pierwszy taki w historii regionu! Wystartowaliśmy, a teraz ciężko pracujemy nad niepowtarzalnością projektu, nad jego unikatowymi treściami, nietuzinkowymi zdjęciami i niepowtarzalnym klimatem, który mamy na Pojezierzu Gnieźnieńskim.

Wprawdzie trafiliśmy na najtrudniejszy okres, okres jakiego nikt z nas sobie nie wyobrażał, okres pandemii koronawirusa w którym gospodarka, a szczególnie branża turystyczna, zamarła… Na szczęście od kilku dni wszystko powoli wraca do normy, sytuacja zaczyna się stabilizować i mam nadzieję, że już wkrótce branża turystyczna powróci na właściwe tory.

Mimo tych przeciwności losy, portal miesiąc po miesiącu, powoli się rozwija i z każdym dniem zyskuje nowych Czytelników, nie tylko w regionie w którym działamy, ale też w całej Polsce i poza granicami naszego kraju.

Dzisiaj, po roku działalności portalu Pojezierze24.pl, wiem, że to była wielka zmiana w moim życiu, jak i wielka zmiana na regionalnym rynku medialnym. Zmiana, która sprawiła, że branża turystyczna, turystyka na ziemiach leżących między Poznaniem a Bydgoszczą, stała się moim „chlebem powszednim”, że widzę, jak dane gminy i powiaty się rozwijają, jak wykorzystywany jest potencjał turystyczny regionu, jak marnowane są szanse w pewnych rejonach na przyciąganie turystów, czy wreszcie jak Pojezierze Gnieźnieńskie staje się atrakcyjne dla przybyszów z różnych stron Polski.

Drodzy Czytelnicy!

Dziękujemy Wam, drodzy Czytelnicy, że jesteście z nami od roku i że Was z każdym dniem, tygodniem i miesiącem przybywa. Dzisiaj, z okazji „roczku”, dziękujemy Wam za ciekawe pomysły i tematy do publikacji.

Dziękujemy wszystkim reklamodawcom, że nam zaufali. Zapraszamy do dalszej współpracy!

Czekamy na Wasze opinie i sugestie. Tylko ten się nie myli kto nic nie robi. Chcemy odkrywać Pojezierze Gnieźnieńskie na nowo - z Wami… Odkrywać i wypoczywać na Pojezierzu Gnieźnieńskim...

Drodzy Czytelnicy! Zaczynajmy każdy dzień wspólnie od odkrywania Pojezierza Gnieźnieńskiego z portalem Pojezierze24.pl!

Tym bardziej, że przed nami wakacje i urlopy, czyli czas ukojenia zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Spacerując brzegiem jeziora, wędrując po lesie, czy po pachnących zbożem polach lub też chodząc o pięknych parkach znajdujących się na Pojezierzu Gnieźnieńskim, czujemy się lżejsi, pełni werwy i energii. I w takim bezstresowym wypoczynku chcemy Wam, drodzy turyści, pomóc, serwując w najbliższym czasie na portalu warte odwiedzenia miejsca oraz ciekawe publikacje.

Spędzajmy wakacje na Pojezierzu Gnieźnieńskim, ale korzystajmy też przez cały rok z naszego fantastycznego położenia geograficznego i wypoczywajmy, zwiedzajmy i odkrywajmy Pojezierze Gnieźnieńskie!

Karol Soberski
właściciel i redaktor naczelny Pojezierze24.plJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 208

 • 168
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 9
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 31
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 baner
ReklamaA2 - baner