ReklamaA1 - baner

Pojezierze Gnieźnieńskie – odkrywaj i wypoczywaj

AktualnościFelieton9 czerwca 2020, 11:39   red. Karol Soberski634 odsłon2 Komentarzy
Pojezierze Gnieźnieńskie – odkrywaj i wypoczywaj

Witamy na Pojezierzu24.pl! Portal Pojezierze24.pl to przewodnik po Pojezierzu Gnieźnieńskim tworzony z pasją i przez pasjonatów historii i turystyki tego regionu. W naszym serwisie znajdziesz informacje o ciekawych miejscach leżących na Pojezierzu Gnieźnieńskim, niezwykłych postaciach, które tworzyły historię tego regionu i zapomnianych wydarzeniach z dziejów Pojezierza. Przybliżymy Ci także praktyczne wiadomości, zaprezentujemy piękne zdjęcia i filmy opowiadające o tym magicznym kawałku Polski. Pojezierze Gnieźnieńskie to dla nas perła Polski! Postaramy się Pojezierze Gnieźnieńskie odkrywać dla Ciebie na nowo.

Sześćdziesiąt gmin, dziesięć powiatów, dwa województwa i prawie milion mieszkańców – taki obszar działalności obejmuje nowy portal Pojezierze24pl – portal turystyczno-informacyjny. Nasz portal – jak wskazuje hasło „Odkrywaj i wypoczywaj” – będzie całorocznym serwisem informacyjnym i praktycznym przewodnikiem regionem leżącym między Poznaniem a Bydgoszczą, regionem bogatym w atrakcje turystyczne.

Skąd pomysł?

Pomysł zbudowania tego rodzaju portalu, który będzie płaszczyzną wymiany informacji z zakresu historii i turystyki narodził się w mojej głowie już wiele lat temu. Jednak zawsze było coś ważniejszego, coś co powodowało, że projekt odkładałem na później… Nadszedł rok 2020, wybuchła pandemia koronawirusa i wreszcie znalazłem czas na zrealizowanie tego mojego wielkiego marzenia. Marzenia o portalu turystycznym obejmującym Pojezierze Gnieźnieńskiego, region bogaty historycznie, region bogaty w atrakcje turystyczne, ale – co nie jest tylko moim zdaniem – region ciągle mało znany wśród turystów…

Poprzez nasz portal chcemy, by turyści z innych stron Polski wybierający na ziemie związane z początkiem Państwa Polskiego mogli w jednym miejscu znaleźć zarówno bazę noclegową i gastronomiczną, wykaz atrakcji które warto zobaczyć, listę ciekawych tematów związanych z regionem, jak również kalendarz imprez które w trakcie ich pobytu w tym regionie będą się odbywać. By nie musieli tego szukać na wielu portalach internetowych, a mieli to w jednym miejscu.

Portal wystartował w czasie panującej pandemii, przed sezonem turystycznym, sezonem szczególnym, bo panujący koronawirus mocno osłabił turystykę międzynarodową, ale zdaje się, że wzmocnił turystykę regionalną. Turyści bowiem rezygnują z dalekich podróży, z wyjazdów za granicę, a w zamian wybierają wyjazdy na wieś, do małych miasteczek, do najbliższego regionu w którym mieszkają. Największym marzeniem mieszkańców regionu jest wyjechać gdzieś na kilka dni, podróżować po regionie, uciec od izolacji, odwiedzić przyjaciół, ale jak najbliżej, a to ze względu na pewne obawy związane z koronawirusem i konieczność oszczędzania. Dlatego właśnie portal wystartował w czerwcu, by spełnić oczekiwania turystów, ale i mieszkańców regionu, szukających miejsc do odpoczynku, do wyjazdów, do spędzenia weekendu czy wakacji.

Portal Pojezierze24.pl to także dziennikarskie doświadczenia wyniesione z 12 lat pracy w portalach informacjelokalne.pl i turystykalokalna.pl, które stały się częścią składową nowego projektu.

Jaki obszar obejmujemy?

Portal Pojezierze24.pl będzie promował wszystkie gminy z powiatów wielkopolskich: gnieźnieńskiego, wągrowieckiego, obornickiego, wrzesińskiego, słupeckiego i kilka gmin z powiatu poznańskiego (Murowana Goślina, Czerwonak, Pobiedziska, Swarzędz, Kostrzyn i Kleszczewo) oraz gminy z Kujawsko-Pomorskiego z powiatów: mogileńskiego, żnińskiego, inowrocławskiego oraz dwie gminy z powiatu nakielskiego: Kcynia i Szubin.

Nie ukrywamy, że w przyszłości planujemy rozszerzyć teren naszej działalności.

Odkrywaj Pojezierze Gnieźnieńskie

Jak wskazuje nasze hasło „Pojezierze Gnieźnieńskie – odkrywaj i wypoczywaj” chcemy odkrywać nasz region w trzech płaszczyznach. Przede wszystkim będziemy odkrywać nowe miejsca warte polecenia turystom. Nie chcemy skupiać się na już znanych i cenionych atrakcjach turystycznych, ale przede wszystkim pokazywać, że Pojezierze Gnieźnieńskie jest ciągle bogate w nieodkryte skarby historii czy przyrody, w tajemnicze miejsca, sekretne historie czy zagadkowe wydarzenia lub postacie.

Ale Pojezierze Gnieźnieńskie chcemy też odkrywać jako miejsce, gdzie warto inwestować! Dlatego na naszym portalu będziemy publikować dużo wiadomości o inwestycjach, szczególnie tych związanych z turystyką, ale też będziemy informować o inwestycjach ważnych dla mieszkańców regionu. Turystyka jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, dlatego nasz serwis poświęci dużo miejsca tej dziedzinie życia.

Wreszcie na Pojezierzu24.pl będziemy także odkrywać region leżący między Poznaniem a Bydgoszczą, jako idealne miejsce do życia! Miejsce gdzie warto zainwestować, ale również zamieszkać. Miejsce z którym warto związać swoje życie, ponieważ są tutaj fantastyczne warunki i „okoliczności” przyrody do tego, by tutaj być, mieszkać i pracować.

Wypoczywaj na Pojezierzu Gnieźnieńskim

Portal Pojezierze24.pl powstał z wielkiej pasji do Pojezierza Gnieźnieńskiego, regionu który ciągle jest w naszym kraju niedoceniany. I my chcemy to zmienić! Chcemy pokazać, że gminy i powiaty leżące między Poznaniem a Bydgoszczą to idealne miejsca na weekendowy wypad w gronie rodziny czy przyjaciół; że to wspaniałe tereny na zorganizowane jedno- lub kilkudniowej wycieczki, a przede wszystkim, że Pojezierze Gnieźnieńskiej jest fantastycznym miejscem na wakacyjny wyjazd czy urlop.

W naszym regionie mamy wszystko to, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego weekendu, wycieczki czy wakacji. Jest bogata baza noclegowa, wspaniała kuchnia (w wielu miejscach pyszne lokalne potrawy) i jest też co zwiedzać, podziwiać czy też leniuchować.  Dlatego nasz portal – w myśl hasła „Na wakacje, na weekend, na wycieczkę” – będzie całorocznym serwisem informacyjnym i praktycznym przewodnikiem po ziemiach leżących między Poznaniem a Bydgoszczą.

By ten wypoczynek był jeszcze ciekawszy, będziemy także polecać turystom ciekawe książki, które warto zabrać na turystyczno-urlopowe wojaże.

Coraz modniejsze jest zwiedzanie swojej „małej Ojczyzny” i także takim turystom ma służyć portal Pojezierze24.pl. Chcemy zachęcać do wypoczywania w naszym regionie  i odkrywania atrakcji tych mało znanych, a czasami ciekawszych od tych, o których pisze się w przewodnikach.

Promować, inspirować, współdziałać

Nasz portal, ze względu na grono osób go tworzących, będzie także serwisem, który nie tylko będzie zachęcał do wypoczynku na Pojezierzu Gnieźnieńskim, czy do odkrywania tego regionu, ale też będziemy go promować, inspirować i współdziałać.

Co mamy na myśli? Poprzez promocję, chcemy pokazać turystom z innych regionów Polski czy Europy, że w naszym regionie jest wiele unikatowych miejsc czy zabytków, o których w wielu przewodnikach nie znajdziemy żadnej informacji. I czas to zmienić! Czas pokazać, że Pojezierze Gnieźnieńskie to nie tylko te zabytki, które są znane od wielu lat, ale to długa lista innych, nie mniej intrygujących miejsc.

Poprzez promocję, chcemy też inspirować zarówno władze samorządowe, jak i lokalne instytucje zajmujące się szeroko pojętą turystyką, czy historią, do tworzenia nowych atrakcji, upamiętniania ludzi, którzy zapisali się na kartach historii regionu (a z różnych powodów są zapomniani) czy też inspirować do organizowania ciekawych przedsięwzięć dla turystów.

Promocja, inspiracja, ale chcemy też współdziałać, współpracować z samorządami czy organizacjami turystycznymi, by wspólnie pokazywać nasz region. Jesteśmy bowiem otwarci na wszelkie działania mające na celu pokazanie, że Pojezierze Gnieźnieńskie, że gminy i powiatu je tworzące to przepiękne turystycznie tereny.

Co jeszcze na portalu?

Na Pojezierzu24.pl będzie dostępnych wiele ciekawych opcji. Przygotowaliśmy KOMPAS IMPREZ, gdzie będziemy publikowali najciekawsze i warte polecenie turystom oraz mieszkańcom regionu, wydarzenia: koncerty, wystawy, festiwale, dni miast, jarmarki, promocje książek, czy wydarzenie sportowo-rekreacyjne.

Portal to także OGŁOSZENIA DROBNE – bezpłatne – w różnych kategoriach dla mieszkańców Pojezierza Gnieźnieńskiego.

Z kolei dla samorządów, instytucji czy firm przygotowaliśmy OGŁOSZENIA PREMIUM

Specjalny dział mamy dla firm oferujących NOCLEGI lub GASTRONOMIĘ. Dział przejrzysty i prosty w obsłudze w którym w szerokim spectrum będzie można zaprezentować swoją bazę noclegową czy restaurację, kawiarnię, itp.

Do tego już wkrótce ruszą QUIZY TURYSTYCZNO-HISTORYCZNE w których będzie można udowodnić swoją znajomość atrakcji na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego.

W przyszłości na naszym portalu pojawią się kolejne ciekawe propozycje i aplikacje

Mapa Pojezierza

Atrakcje, które przedstawiamy, będą umieszczane na mapach dostępnych na naszym portalu. Po co mapy? Naszym założeniem jest, by turyści przybywający na Pojezierze Gnieźnieńskie mogli bez problemów zlokalizować dane miejsce na mapie i łatwo do niego dojechać.

Kto tworzy portal?

Zespół redakcyjny, który tworzy portal Pojezierze24.pl, składa się przede wszystkim pasjonatów i miłośników historii oraz turystyki, którzy – w większości – są od wielu lat dziennikarzami zajmującymi się tą tematyką, przewodnikami po regionie, pasjonatami swoich „małych Ojczyzn” którzy każdą wolną chwilę poświęcają na wędrówki po drogach i bezdrożach, czy też osobami zawodowo zajmującymi się fotografowaniem zabytków czy innych atrakcji turystycznych. Są to zarówno ludzie młodzi, jak i osoby z bogatym bagażem życiowym. Ich wzajemne uzupełnianie się sprawi, że nasz portal będzie jeszcze ciekawszy.

Nasz zespół redakcyjny to dziennikarze z Gniezna i Wrocławia, Poznania i Kiszkowa, Strzelna i Rogowa, Bydgoszczy i Cielimowa, Nekli i Wągrowca. W tym gronie są pisarze i przewodnicy, historycy i artyści fotograficy, pedagodzy i miłośnicy literatury, regionaliści i przyrodnicy. Każdy z nich jest zakochanych w naszej „małej Ojczyźnie” i w wolnych chwilach wędruje po Pojezierzu Gnieźnieńskim, by rozwijać portal oraz dostarczać nowych treści i zdjęć.

Naszych dziennikarzy już wkrótce przedstawimy Czytelnikom.

Jako zespół portalu Pojezierze24.pl jesteśmy otwarcie na wszelkie konstruktywne uwagi, otwarci na osoby chcące dołączyć do naszego zespołu. Tym zaś, którzy będą nas krytykować dla krytyki – a tacy na pewno się znajdą – polecamy słowa W.  Churchila: „Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi”.

Wszystkich miłośników historii i turystyki zapraszamy do współpracy. Pokażmy, że Pojezierze Gnieźnieńskie to miejsce które ciągle warto odkrywać i promować. Pokażmy, że na Pojezierze Gnieźnieńskie odkrywać i warto na nim wypoczywać!

I na koniec powiem, że warto spełniać swoje marzenia. Jedno z moich właśnie się spełniło.

Karol Soberski
właściciel i redaktor naczelny


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner
ReklamaA3 - baner