Piotr Maszkowski gościem specjalnym III Nocy Tajemnic w pałacu w Zakrzewie!

Wędrówki z historiąHistoria23 września 2022, 12:00   red. Aleksandra Soberska875 odsłon
Piotr Maszkowski gościem specjalnym III Nocy Tajemnic w pałacu w Zakrzewie!
Piotr Maszkowski -  fot. Aleksandra Soberska

Już w piątek, 30 września od godz. 19.30 w przepięknym pałacu w Zakrzewie koło Gniezna odbywać się będzie trzecia odsłona „Nocy Tajemnic”! W klimacie magicznego pałacu, po zmroku, w atmosferze tajemnic odbywać się będą wyjątkowe prelekcje! „Noc Tajemnic” to spotkania z pisarzami, podróżnikami, twórcami, odkrywcami, archeologami, badaczami historii czy też filmowcami. Tym razem gościem specjalnym będzie Piotr Maszkowski, historyk, wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny miesięcznika „Odkrywca”, podróżnik i poszukiwacz skarbów oraz współprowadzący program telewizyjny „Poszukiwacze zaginionej prawdy”.

Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie koło Kłecka w powiecie gnieźnieńskim to jeden z najpiękniejszych a jednocześnie najbardziej tajemniczych pałaców w Wielkopolsce. Zakrzewska rezydencja pełna jest skarbów i sekretów. W tym wiele nieodkrytych…

I właśnie po to jest Noc Tajemnic, by je odkrywać… By odkrywać tajemnice Pałacu, ale i poznać wiele tajemnic najciekawszych miejsc w Polsce!

Gościem specjalnym III Nocy Tajemnic będzie Piotr Maszkowski – historyk, wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny miesięcznika „Odkrywca”, podróżnik i poszukiwacz skarbów. Wiceprezes Fundacji Poszukiwacze.Org. Całe zawodowe życie związany z szeroko pojętą tematyką poszukiwań skarbów i tajemnic historii. Autor kilkuset artykułów, reportaży i wywiadów.

Współpracownik kanału History, współprowadzący program telewizyjny „Poszukiwacze zaginionej prawdy” oraz multimedialne projekty edukacyjne stacji. Od trzech lat wolny strzelec, realizujący fascynujące przedsięwzięcia wydawnicze i filmowe dla międzynarodowych stacji telewizyjnych.

Piotr był rzecznikiem medialnym pierwszej polskiej wyprawy ekipy poszukiwacze.org na Karaiby śladami hiszpańskich i pirackich skarbów w 2020 r., która trwała przez dwa tygodnie! Zapraszany jak prelegent na najważniejsze w Polsce festiwale historyczne i podróżnicze.

Trzecia „Noc Tajemnic” odbędzie się w piątek,30 września

Początek prelekcji o godz. 19.30. Będzie można wysłuchać dwóch prelekcji:

 • o godz. 19.30 – prelekcja Karola Soberskiego pt. „Gdzie ukryto skarby rodu von Wendorff z Mielna koło Gniezna?”
 • o godz. 20.30 – prelekcja Piotra Maszkowskiego pt. „Skarby nieodkryte w Polsce. Czy można czymś zaskoczyć?”

Wstęp na spotkania z cyklu „Noc Tajemnic” jest płatny – wejściówka kosztuje 40 zł.

By wziąć udział w „Nocy Tajemnic” należy potwierdzić swój udziału  telefonicznie: 515-980-504, oraz zakupić wejściówkę w cenie 40 złotych od osoby w sklepie internetowym na stronie soberski.pl - WIĘCEJ TUTAJ

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Prelekcje odbędą się przy kawie i słodkościach, które wliczone są w cenę wejściówki.

„Weekend ze skarbami”

Trzecia edycja „Nocy Tajemnic” jest częścią organizowanego po raz kolejnyi w zakrzewskim pałacu „Weekendu ze skarbami”, czyli spędzenia trzech dni (dwóch nocy) w jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce, poznania atrakcji turystycznych okolic oraz wysłuchania ciekawych prelekcji o historii, skarbach i tajemnicach! Będzie to połączenie: wycieczek, prelekcji i wypoczynku. Weekend w jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce przeznaczony jest tylko dla tych, którzy wykupią pobyt w pałacu od piątku do niedzieli! Zapraszamy od 30 września do 2 października!

Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 515-980-504Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 255

 • 217
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 15
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 22
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3
ReklamaA3