ReklamaA1ReklamaA1-3

Piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy” w Gnieźnie

Informacje lokalneAktualności17 lipca 2021, 20:30   red. Włodzimierz Biront1423 odsłon
Piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy” w Gnieźnie
 fot. Włodzimierz Biront

Dzisiaj na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”, który został zrealizowany w ramach kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji była edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia. W trakcie pikniku można było poznać zasady ratowania zdrowia i życia, które mogą się przydać w trakcie tegorocznych wakacji.

Kampania prowadzona jest przez Compensę we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach kampanii Compensa organizowała dotychczas wiele eventów na tzw. MOP-ach przy autostradach A1, A2 i A4. W 2019 Compensa zawitała również do miast. Organizatorzy wierzą, że uczestnikami ruchu na autostradach są nie tylko osoby mieszkające w ich pobliżu. Osoby z mniejszych miast też poruszają się po autostradach – nawet jeśli sporadycznie – powinni wiedzieć, jak to robić. Tym bardziej, że nie są do tego nieprzyzwyczajeni.

- Od czterech lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię Bezpieczna Autostrada. Ta kampania ma na celu edukować, ale nie tylko mówić, lecz przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo to wiedza na całe życie. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie - mówi Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Na Rynku w Gnieźnie

Dzisiaj na gnieźnieńskim Rynku w ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy można było skorzystać z wielu zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci jak i dorosłych (refleksomierz, narkogogle i alkogogle). Wykwalifikowani ratownicy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Uczestnicy mogli również skorzystać ze strefy relaksu i masaży jednocześnie zachęcać do aktywnego wypoczynku. Można było zbadać poziom tlenu we krwi oraz ciśnienie.

Defibrylator AED dla miasta Gniezna

W ramach akcji Compensa przekazuje miastom defibrylatory AED, zapewniając dostęp do tych urządzeń, zwiększając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. I dzisiaj taki defibrylator przekazano na ręce miasta Gniezna, a odebrał go Jarosław Grobelny, zastępca prezydenta miasta Gniezna.

Strona dedykowana kampanii: https://bezpiecznaautostrada.pl/

Budowanie świadomości i edukacja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Edukacja zdrowotna i promowanie badań profilaktycznych też się do tego przyczyniają, bo zdrowy kierowca to bezpieczny kierowca. I taki cel miał dzisiejszy piknik. Cel, który został w 100-procentach zrealizowany.


Fot. W. BirontJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 324

 • 230
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 89
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB-3 baner
ReklamaA2