ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Park Piastowski w Gnieźnie coraz piękniejszy

Informacje lokalnePrzyroda7 października 2021, 13:00   red. Karol Soberski/inf. prasowa780 odsłon
Park Piastowski w Gnieźnie coraz piękniejszy
 fot. gniezno.eu

Pierwszy etap rewitalizacji Parku Piastowskiego został ukończony. Mieszkańcy mogą już korzystać ze zrewitalizowanej części od Alei Księdza Zientarskiego do Skweru im. Miasta Speyer. Kolejny  fragment, aż do wyspy, zostanie oddany do użytku w maju 2022 r.

Podczas pierwszego etapu prac etapu, przy brzegu jeziora wybudowano nowe drogi rowerowe o szerokości 2,5 metra z nawierzchni asfaltowej na powierzchni 1357 mkw., oraz alejki piesze z kostki betonowej (powierzchnia 832 mkw.). Alejki zlokalizowane na Skwerze im. Miasta Speyer zostały wykonane z nawierzchni mineralnej, przepuszczalnej dla wody o powierzchni 1133,78 mkw.

Wykonano 1394 mkw. trawników, posadzono 5257 sztuk roślin. Posadzono również prawie 40 tysięcy sztuk roślin cebulowych takich jak krokusy, tulipany, czosnki. W listopadzie tego roku ten oddany fragment zostanie również obsadzony drzewami (45 sztuk). gatunków takich jak: platan klonolistny, wiśnia piłkowana, klon pospolity, wierzba płacząca, lipa drobnolistna, jarząb pospolity i kasztanowiec czerwony.

W tym fragmencie Parku Piastowskiego zamontowano 28 ławek wolnostojących oraz 7 ławek na prefabrykatach. Pojawią się jeszcze dodatkowe drewniane siedziska. Zamontowano również 15 stojaków na rowery, 16 koszy na odpady, 1 kosz na psie ekskrementy oraz 28 lamp. W poszczególnych rabatach na skwerze został zamontowany system automatycznego nawadniania.

Przy istniejącym placu zabaw została wybudowana toaleta. W chwili obecnej obsługiwana za pomocą wrzutnika monet. Na alejkach spacerowych w pobliżu placu zabaw zostały wymalowane gry podwórkowe labirynt oraz alfabet.

Oddanie do użytkowania kolejnego etapu czyli fragmentu od Skweru im. Miasta Speyer  do wyspy nastąpi w maju 2022 roku.  W kolejnym etapie oprócz dróg rowerowych i ciągów pieszych i nowej małej architektury powstaną także skate park, ścianka wspinaczkowa wybudowana na ścianie byłego amfiteatru oraz zjeżdżalnie terenowe.

W listopadzie tego roku zostanie ogłoszony przetarg na kolejny etap rewitalizacji: od wyspy do Al. Zientarskiego. Prace będą również podzielone na etapy.


(źródło: gniezno.eu)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 137

 • 82
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 20
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 25
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 5
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

ReklamaC2 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2