ReklamaA1ReklamaA1-2

„Pałace Tajemnic” w Łagiewnikach Kościelnych zakończone pełnym sukcesem!

Z życia FundacjiHistoria4 kwietnia 2022, 9:00   red. Karol Soberski1505 odsłon
„Pałace Tajemnic” w Łagiewnikach Kościelnych zakończone pełnym sukcesem!
 fot. Włodzimierz Biront

W niedzielę w godzinach popołudniowych w Łagiewnikach Kościelnych (gmina Kiszkowo, powiat gnieźnieński) zakończył się - organizowany przeze mnie - II Zlotu Miłośników Historii „Pałace Tajemnic”! Trzydniowy Zlot zgromadziło blisko 70 poszukiwaczy z całej Polski! Przypomnijmy, że I Zlot w ramach projektu „Pałace Tajemnic”odbył się od 11 do 13 lutego w Zdziechowie w gminie Gniezno.

Efekt naszych poszukiwań w parku podworskim w Łagiewnikach Kościelnych – prowadzonych zgodnie z pozwoleniem WKZ i planem poszukiwań napisanym przez archeologa Radka Hermana – przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!

Wyniki tych poszukiwań mogą nawet zmienić nieco historię samych Łagiewnik Kościelnych!

Jako pomysłodawca i główny organizator projektu „Pałace Tajemnic” bardzo dziękuję wszystkim za przybycie i fantastyczny, chwilami wręcz rodzinny klimat, który panował podczas Zlotu. Dziękuję za nawiązanie współpracy z kilkoma organizacjami poszukiwaczy, dziękuję za „nocne Polaków rozmowy”, szczególnie te przy ognisku, jak również za wszelkie pomysły na przyszłość, które się pojawiły!

Osobne podziękowania kieruję: do Radka Hermana, za całość współpracy i nadzór archeologiczny; do Tadeusza Bąkowskiego, wójt gminy Kiszkowo za patronat nad przedsięwzięciem i do Andrzeja Szprywy, dyrektora Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Łagiewnikach Kościelnych za wielką gościnną (szczególne podziękowania dla obsługi kuchni szkolnej, za pyszne jedzenie). Dziękuję też kolegom z mojej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” za pomoc: Arkowi Gacy, Michałowi Glanc, Szymonowi Raithowi, Maciejowi Bosakowi, Piotrowi Czajce i Włodkowi Birontowi.

A co znaleźliśmy w Łagiewnikach Kościelnych? O tym już niedługo na portalu Pojezierz24.pl! Zdradzę jedno: były to skarby, których nikt z nas się nie spodziewał!

Jeszcze raz dziękuję za Waszą obecność! I do zobaczenia na II Zlocie w… Decyzja zapadanie po Świętach Wielkanocnych! Mamy kilka ciekawych pałaców!

Relacja ze Zlotu już wkrótce na naszym portalu.


Fot. K. Soberski. W. Biront i M. GlancJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 183

 • 121
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 62
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3